Czech Disabled Golf Masters 2012

Golf resort Darovanský dvůr

Třídenní mezinárodní turnaj hendikepovaných Czech Disabled Golf Masters se hrál v polovině června už podruhé v Darovanském dvoře. Ve startovním poli se setkali hendikepovaní golfisté se zdravými hráči. Mezi hosty patřili m.j. Marek Eben, Ondřej Soukup, Ondřej Hejma, Kryštof Michal a další. Do turnaje, který byl zařazen do prestižní série Order of Merit, nastoupilo 52 hráčů ze 14 zemí. V elitní kategorii A hrané na rány zvítězil po dvou kolech skvělým výsledkem 148 ran Brit Andrew Gardiner, který se stal absolutním vítězem. Další v pořadí skončili dva reprezentanti Francie, stříbrný Mathieu Cauneau a bronzový Thierry Godineau.

V kategorii B hrané na rány netto zvítězil Kurt Lirussi z Rakouska. Úspěchem je druhé místo Miroslava Lidinského, který ztratil na vítěze jen jednu ránu. Třetí byl hráč z Maroka Hassan Chakboub. Ve stablefordové kategorii C zvítězil Ital Rodolfo Cappellazzo s náskokem tří stablefordových bodů před švýcarským reprezentantem Robertem Mazzonim. I v této kategorii dokázal na stupně vítězů vystoupat zástupce českých barev Michal Sobota, který třetím místem potvrdil stabilní formu. Vítěz kategorie D Arne Hugo Berg, reprezentant Norska, odskočil svým soupeřům výrazným rozdílem osmi stablefordových bodů. Velký boj o druhé místo svedli zástupce Turecka Ahmet Özyiazici a český reprezentant Michal Hošna, vítěz loňského evropského poháru Order of Merit. Kvůli horšímu skóre ve druhém kole český zástupce nakonec obsadil třetí místo.

Kompletní česká reprezentace na domácí půdě potvrdila slibné šance v celkovém hodnocení Order of Merit. Kromě stabilního kádru, který tvoří Miroslav Lidinský, František Hes, Michal Sobota, Michal Hošna, Pavel Kamír, Vlastimil Hebelka a Richard Schulz, se na evropské půdě premiérově představil nováček Jáchym Bém.

Výsledky turnaje Czech Disabled Golf Masters 2012 v Darovanské dvoře