International Austrian Disabled Championship 2011

Golfclub Schloss Ernegg

Reprezentační tým CZDGA se v neúplné sestavě zúčastnil 6th International Austrian Disabled Championship, který se ve dnech 18. – 20. června konal v UNION Golfclub Schloss Ernegg. Na velmi dobře připraveném hřišti odehráli naši zástupci společně s hendikepovanými golfisty z Rakouska, Německa, Nizozemí, Anglie, Irska, Itálie a Švýcarska jedno tréninkové a dvě soutěžní kola.

Turnaj byl nezvykle rozdělen na kategorie Na rány HCP 0 – 27,5 Netto, Brutto a Stableford HCP 27,6 – 40. Pro Pavla Kamíra, Michala Hošnu, Františka Hese a Richada Schulze byl tento start zahraniční premiérou na evropské hendigolfové scéně. A je třeba s velkým potěšením konstatovat, že veleúspěšnou. Ve dvou kolech se naši hráči museli potýkat nejen s nástrahami hřiště v podobě početných bunkrů a vodních překážek, ale především s proměnlivým, deštivým a větrným počasím. To naši hráči zvládli bezpochyby skvěle, protože v celkovém hodnocení se ve své kategorii Pavel Kamír umístil na druhém, Michal Hošna na třetím a Richard Schulz na šestém místě! A mezinárodní konkurence nebyla vůbec slabá!

V kategorii na rány se představil František Hes, který svým stabilním výkonem porazil některé zahraniční reprezentanty s daleko nižším HCP. Úspěch celého týmu završil Mirek Lidinský, který se premiérově v „ranách“ umístil celkově na pátém místě a v hodnocení Netto zvítězil s náskokem 12 úderů nad stříbrným medailistou.

Je třeba podotknout, že konkurence v obou kategoriích byla opravdu silná. Představil se například bývalý profesionál EPGA Kurt Lirussi, vítěz Czech disabled golf Masters 2011, kde zahrál skvělých 75 ran, nebo Josef Pöllmann s HCP 1,7.