Mistrovství ČR v golfu hendikepovaných 2013

Nová Amerika Golf Resort

První říjnový víkend 5. – 6. 10. 2013 byl v hendigolfovém kalendáři s velkým předstihem rezervován pro Mistrovství České republiky v golfu hendikepovaných. Dějištěm pro dlouho očekávané setkání členů, reprezentace CZDGA, přátel, trenérů a podporovatelů na domácí půdě se stal golfový resort Nová Amerika.
Účastníci turnaje soutěžili ve třech kategoriích, ve stablefordových kategoriích Open A (HCP 0 – 28) a Open B (HCP 28,1 – 54) a v mistrovské kategorii na rány pro držitele zdravotních průkazů – medical pass. Do lítých bojů o místa nejvyšší se pustili ostřílení hráči reprezentace, ale stranou nezůstali ani nováčci, pro které byl tento turnaj premiérou na hřišti. Pozvání na turnaj přijali i zástupci německé hendigolfové organizace BGC Deutschland, se kterými se naši reprezentanti setkávají v rámci evropské tour hendikepovaných.

Mistrem ČR v golfu hendikepovaných se stal domácí Tomáš Prouza se 184 ranami po dvou kolech před druhým Michalem Hošnou (GC Český Krumlov) a třetím Alešem Süsserem (GK Darovanský Dvůr). Tomáš Prouza se zároveň stal vítězem kategorie Open A, druhé místo obsadil Michal Hošna a třetí pozici Tomáš Faugner. První příčku v kategorii Open B obsadil host turnaje Michael Terech, jako druhý se umístil Aleš Süsser a třetí místo získal Jan Holuša.

U příležitosti mistrovství byly golfovému resortu Nová Amerika a jeho majiteli, panu Stephanu Friedreichovi, předány plakety Partnerské hřiště hendikepovaných golfistů a Partnerské hřiště reprezentace CZDGA. Velmi si vážíme toho, že se Nová Amerika stala součástí projektu Golf bez bariér a poskytuje vynikající podmínky pro trénink našich členů a reprezentace.

Velký dík patří také partnerům, kteří podporují rozvoj hendigolfu a poskytli nám ceny pro vítěze. Děkujeme Lázním Aurora v Třeboni a společnosti Nikon za věcné ceny. Bez pomoci spolupracujících subjektů by nebylo fungování CZDGA možné.

Dvoudennímu mistrovství přálo slunečné počastí, partnerský resort připravil skvělé zázemí a hřiště a účastníci turnaje vytvořili skvělou atmosféru. Vítězi tohoto sportovního klání jsou všichni, hlavně proto, že opět dokázali zvítězit sami nad sebou a svým postižením a znovu dokázali, že i přes svůj tělesný hendikep mohou být rovnocennými partnery zdravým hráčům.