Všechny články

Hvězdou Czech Disabled Open 2019 se stal Slovák Jaroslav Šalaváry

Golf Resort Česká Lípa se ve dnech 7.-8. 9. 2019 stal již potřetí v řadě dějištěm Mezinárodního mistrovství České republiky v golfu hendikepovaných. Kromě titulů mezinárodního a národního mistra zde paragolfisté bojovali i o cenné body do světového žebříčku World Ranking for Golfers with Disability (WR4GD). Spolu s kompletní českou špičkou se na start postavili i paragolfisté z Finska, Nizozemí a Slovenska.

Vodafone Business Golf Tour 2019

Poslední turnaj série Vodafone Business Golf Tour 2019 se odehrál v pátek 16. 8. 2019 v golfovém resortu Greensgate Dýšina. Vodafone Business Golf Tour dlouhodobě podporuje hendikepované golfisty a celou sérii absolvoval i český reprezentant hrající z paragolferu Pavel Bambousek. Na závěrečném turnaji v Dýšině Pavel převzal šek na podporu činnosti asociace, na jehož výsledné částce se kromě promotéra turnaje GPA GOLF nemalou měrou podíleli i účastníci jednotlivých turnajů. Všem patří velké poděkování za jejich podporu.
 

CZDGA Golf Tour 2019 - Alfrédov

V neděli 11. 8. 2019 jsme v Golf & Wellness Resort Alfrédov odehráli v pořadí již pátý turnaj z letošní série CZDGA Golf Tour 2019. Kromě možnosti uhrát další body do celoročního žebříčku znamenal pro paragolfisty i poslední možnost poměřit síly se spoluhráči před blížícím se Mezinárodním mistrovstvím ČR, které nás čeká na počátku září. Spolu s partnery a podporovateli asociace jsme si tak užili další krásný letní den na pestrém hřišti s linksovými i technickými jamkami s četnými vodními plochami, se staletou lipovou alejí a lákavými výhledy do okolí.

Czech Disabled Golf Masters 2019

Golfový resort Mstětice hostil ve dnech 28.-30. 6. 2019 již devátý ročník turnaje světového poháru v golfu hendikepovaných Czech Disabled Golf Masters 2019. Po mnoha kladných ohlasech zahraničních účastníků na loňský ročník se v letošním roce přihlásilo rekordních 83 hráčů z 19 zemí světa včetně reprezentantů ze zámoří – Kanady a Chile. Rekordní je zároveň účast 12 hráčů hrajících z vertikalizačního vozíku paragolferu v turnaji světového poháru, který není kvalifikačně specializován pouze pro vozíčkáře.

Golfové dopoledne a VZPoura úrazům v ZŠ Telnice

Ve čtvrtek 27.6.2019 se tým CZDGA vypravil do ZŠ Telnice, kde se konal sportovní den spojený s akcí VZPoura úrazům. Tento projekt je zaměřen na prevenci úrazů u dětí a mladistvých a v jeho týmu ambasadorů je zapojen i reprezentant v paragolfu Pavel Bambousek. Po přednášce se žáci přesunuli na hřiště, kde pro ně bylo připraveno sedm stanovišť SNAG golfu, na nichž nejprve pod vedením lektorů CZDGA potrénovali všechny druhy úderů a na závěr si zasoutěžili v patování, střelbě na terč a odpalování na stanovený cíl.

Golfový den s CZDGA - Mníšek pod Brdy

V pondělí 24. 6. 2019 jsme pro žáky speciální školy pro děti s postižením v Mníšku pod Brdy připravili dopoledne plné golfu. Děti si vyzkoušely všechny základní golfové údery a díky SNAG systému, který je navržen tak, aby začínajícím pomáhal dosáhnout úspěchu co nejsnáze, se mohly radovat z mnoha zasažených terčů.
 

Hranice Handicapu 3

Další turnaj ze série CZDGA Golf Tour 2019 jsme odehráli v sobotu 22. 6. 2019 v Golfovém resortu Ústí nad Labem v rámci třetího ročníku charitativní akce Hranice Handicapu. Kromě závěrečné dražby přispívali účastníci turnaje i dobrovolnou částkou za každý zahraný out, bunker či trestné území a výtěžek turnaje byl následně rozdělen mezi litoměřické Centrum pro zdravotně postižené děti a mládež Srdíčko a Integrované centrum pro osoby se zdravotním postižením Horní Poustevna.

Slavnostní předání Hyundai H1 od společnosti Hyundai Motor Czech

Vůz Hyundai H1 od společnosti Hyundai Motor Czech aktuálně úspěšně prochází velkou zatěžkávací zkouškou v rámci příprav turnaje světového poháru Czech Disabled Golf Masters 2019, kterého se na konci června zúčastní více než osm desítek nejlepších světových paragolfistů. Krátkým videem se vracíme k slavnostnímu předání vozu, který se již od prvního dne skvěle osvědčil a znamená pro veškeré naše aktivity obrovskou pomoc. Děkujeme.

https://www.youtube.com/watch?v=PRF5_lfq2Q4
 

Stránky