Všechny články

Czech Disabled Golf Masters 2019

Golfový resort Mstětice hostil ve dnech 28.-30. 6. 2019 již devátý ročník turnaje světového poháru v golfu hendikepovaných Czech Disabled Golf Masters 2019. Po mnoha kladných ohlasech zahraničních účastníků na loňský ročník se v letošním roce přihlásilo rekordních 83 hráčů z 19 zemí světa včetně reprezentantů ze zámoří – Kanady a Chile. Rekordní je zároveň účast 12 hráčů hrajících z vertikalizačního vozíku paragolferu v turnaji světového poháru, který není kvalifikačně specializován pouze pro vozíčkáře.

Golfové dopoledne a VZPoura úrazům v ZŠ Telnice

Ve čtvrtek 27.6.2019 se tým CZDGA vypravil do ZŠ Telnice, kde se konal sportovní den spojený s akcí VZPoura úrazům. Tento projekt je zaměřen na prevenci úrazů u dětí a mladistvých a v jeho týmu ambasadorů je zapojen i reprezentant v paragolfu Pavel Bambousek. Po přednášce se žáci přesunuli na hřiště, kde pro ně bylo připraveno sedm stanovišť SNAG golfu, na nichž nejprve pod vedením lektorů CZDGA potrénovali všechny druhy úderů a na závěr si zasoutěžili v patování, střelbě na terč a odpalování na stanovený cíl.

Golfový den s CZDGA - Mníšek pod Brdy

V pondělí 24. 6. 2019 jsme pro žáky speciální školy pro děti s postižením v Mníšku pod Brdy připravili dopoledne plné golfu. Děti si vyzkoušely všechny základní golfové údery a díky SNAG systému, který je navržen tak, aby začínajícím pomáhal dosáhnout úspěchu co nejsnáze, se mohly radovat z mnoha zasažených terčů.
 

Hranice Handicapu 3

Další turnaj ze série CZDGA Golf Tour 2019 jsme odehráli v sobotu 22. 6. 2019 v Golfovém resortu Ústí nad Labem v rámci třetího ročníku charitativní akce Hranice Handicapu. Kromě závěrečné dražby přispívali účastníci turnaje i dobrovolnou částkou za každý zahraný out, bunker či trestné území a výtěžek turnaje byl následně rozdělen mezi litoměřické Centrum pro zdravotně postižené děti a mládež Srdíčko a Integrované centrum pro osoby se zdravotním postižením Horní Poustevna.

Slavnostní předání Hyundai H1 od společnosti Hyundai Motor Czech

Vůz Hyundai H1 od společnosti Hyundai Motor Czech aktuálně úspěšně prochází velkou zatěžkávací zkouškou v rámci příprav turnaje světového poháru Czech Disabled Golf Masters 2019, kterého se na konci června zúčastní více než osm desítek nejlepších světových paragolfistů. Krátkým videem se vracíme k slavnostnímu předání vozu, který se již od prvního dne skvěle osvědčil a znamená pro veškeré naše aktivity obrovskou pomoc. Děkujeme.

https://www.youtube.com/watch?v=PRF5_lfq2Q4
 

Turnaj SNAG České Budějovice

V pátek 14. 6. 2019 jsme pro hráče golfové akademie při MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené České Budějovice uspořádali závěrečný turnaj ve SNAG golfu. Hráči pod dohledem trenérů CZDGA předvedli spoustu povedených ran. Gratulujeme všem hráčům a těšíme se na setkání po prázdninách.
 

Golfová akademie Plzeň - předprázdninový turnaj

V úterý 11. 6. 2019 jsme pro děti z golfové akademie při ZŠ a MŠ pro sluchově postižené v Plzni uspořádali předprázdninový turnaj. Vydařil se se vším všudy, dobrá nálada, sluníčko, spousta radosti z povedených ran a nechyběl ani Hole in One!!! Přejeme dětem krásné prázdniny a těšíme se na pokračování naší akademie v září.
 

Sportovní den ZŠ Speciální Starostrašnická

V pátek 7. 6. 2019 jsme rádi přijali pozvání zúčastnit se sportovního dne, který pro své žáky připravila ZŠ Speciální Starostrašnická v Praze. Se školou spolupracujeme v rámci projektu Golf bez bariér a probíhají zde pravidelné tréninky golfové akademie. Razítka jsme rozdávali hned na dvou golfových stanovištích a trefovat míčky se dařilo jak zkušeným hráčům, tak úplným nováčkům. Na závěr krásné akce nás čekalo překvapení od dětí v podobě vlastnoručně vyrobených keramických misek. Moc za krásné dárky děkujeme a těšíme se na pokračování našich tréninků.

Fantastické zlato paragolfistů na Mistrovství Evropy týmů v golfu hendikepovaných

Ve španělském Real Novo Sancti Petri Golf Club se ve dnech 4.-6. 6. 2019 odehrálo Mistrovství Evropy týmů v golfu hendikepovaných, během něhož paragolfisté poměřili síly ve dvou kategoriích, stroke play gross (European Team Championship for Golfers with Disability) a stableford net (European Nations Cup). Český tým nastoupil do druhé kategorie ve složení Stanislav Jirásek, Zbyněk Kotek, Jakub Kovařík a Václav Mráz.

Hyundai je první oficiální přepravce České golfové asociace hendikepovaných

Společnost Hyundai Motor Czech navázala spolupráci s Českou golfovou asociací hendikepovaných (CZDGA) a poskytla ji do užívání lehký užitkový automobil Hyundai H1. Prostorný vůz bude sloužit pro přepravu hráčů, materiálního vybavení a další akce podporující hendikepované sportovce. Hyundai je historicky úplně prvním partnerem CZDGA jako přepravce.

Stránky