Turnaje

Medaile na XII Daikin Madrid Open for Disabled Golfers

Centro Nacional de Golf – hřiště, které hostilo Spanish Open 2018, turnaj European Tour, se ve dnech 25. – 27. 10. 2019 stalo dějištěm XII Daikin Madrid Open for Disabled Golfers, jednoho z největších turnajů letošní série započítávané do světového žebříčku WR4GD (World Ranking for Golfers with Disability). Na start se postavilo více než 100 hráčů z 16 zemí včetně pětice českých reprezentantů – Pavla Bambouska, Zbyňka Kotka, Tomáše Prouzy, Aleše Süssera a Zbyňka Vavrečky.

CZDGA Golf Tour 2019 - Kácov

Naše velké poděkování tentokráte míří do Panorama Golf Resort, kde jsme v neděli 6. 10. 2019 odehráli závěrečný turnaj ze série CZDGA Golf Tour 2019. Velmi rádi jsme přijali pozvání do finálového turnaje Panorama Golf Tour a společně s místními hráči, kteří se rovněž nenechali odradit ranním pohledem na teploměr, si užili krásný golf na špičkovém hřišti s nádhernými výhledy do okolní krajiny. Na start se postavilo 73 hráčů a ani tentokrát se paragolfisté mezi zdravými kolegy neztratili. Nearest to pin vyhrál Zbyněk Kotek a velkou radost nám udělal i Mirek Frinta svým 4.

Zlato v kategorii vozíčkářů na Austrian Open

Náročné kopcovité hřiště Golfclub Stärk Ansfelden se o víkendu 21.-22. 9. 2019 stalo dějištěm 13. ročníku International Austrian Open 2019 For Golfers With Disabilities, turnaje světového poháru započítávaného do žebříčku WR4GD. Do Rakouska odcestovala devítičlenná reprezentace ve složení: Pavel Bambousek, František Hes, Stanislav Jirásek, Pavel Kamír, Zbyněk Kotek, Jakub Kovařík, Tomáš Prouza, Lukáš Šnobl a Aleš Süsser. Páteční „zahřívací“ kolo proběhlo formou soutěže týmů jako „Come Together Disabled Tournament“ a nejúspěšnější čtveřici dopomohl k vítězství i Stanislav Jirásek.

Hvězdou Czech Disabled Open 2019 se stal Slovák Jaroslav Šalaváry

Golf Resort Česká Lípa se ve dnech 7.-8. 9. 2019 stal již potřetí v řadě dějištěm Mezinárodního mistrovství České republiky v golfu hendikepovaných. Kromě titulů mezinárodního a národního mistra zde paragolfisté bojovali i o cenné body do světového žebříčku World Ranking for Golfers with Disability (WR4GD). Spolu s kompletní českou špičkou se na start postavili i paragolfisté z Finska, Nizozemí a Slovenska.

Vodafone Business Golf Tour 2019

Poslední turnaj série Vodafone Business Golf Tour 2019 se odehrál v pátek 16. 8. 2019 v golfovém resortu Greensgate Dýšina. Vodafone Business Golf Tour dlouhodobě podporuje hendikepované golfisty a celou sérii absolvoval i český reprezentant hrající z paragolferu Pavel Bambousek. Na závěrečném turnaji v Dýšině Pavel převzal šek na podporu činnosti asociace, na jehož výsledné částce se kromě promotéra turnaje GPA GOLF nemalou měrou podíleli i účastníci jednotlivých turnajů. Všem patří velké poděkování za jejich podporu.
 

CZDGA Golf Tour 2019 - Alfrédov

V neděli 11. 8. 2019 jsme v Golf & Wellness Resort Alfrédov odehráli v pořadí již pátý turnaj z letošní série CZDGA Golf Tour 2019. Kromě možnosti uhrát další body do celoročního žebříčku znamenal pro paragolfisty i poslední možnost poměřit síly se spoluhráči před blížícím se Mezinárodním mistrovstvím ČR, které nás čeká na počátku září. Spolu s partnery a podporovateli asociace jsme si tak užili další krásný letní den na pestrém hřišti s linksovými i technickými jamkami s četnými vodními plochami, se staletou lipovou alejí a lákavými výhledy do okolí.

Czech Disabled Golf Masters 2019

Golfový resort Mstětice hostil ve dnech 28.-30. 6. 2019 již devátý ročník turnaje světového poháru v golfu hendikepovaných Czech Disabled Golf Masters 2019. Po mnoha kladných ohlasech zahraničních účastníků na loňský ročník se v letošním roce přihlásilo rekordních 83 hráčů z 19 zemí světa včetně reprezentantů ze zámoří – Kanady a Chile. Rekordní je zároveň účast 12 hráčů hrajících z vertikalizačního vozíku paragolferu v turnaji světového poháru, který není kvalifikačně specializován pouze pro vozíčkáře.

Hranice Handicapu 3

Další turnaj ze série CZDGA Golf Tour 2019 jsme odehráli v sobotu 22. 6. 2019 v Golfovém resortu Ústí nad Labem v rámci třetího ročníku charitativní akce Hranice Handicapu. Kromě závěrečné dražby přispívali účastníci turnaje i dobrovolnou částkou za každý zahraný out, bunker či trestné území a výtěžek turnaje byl následně rozdělen mezi litoměřické Centrum pro zdravotně postižené děti a mládež Srdíčko a Integrované centrum pro osoby se zdravotním postižením Horní Poustevna.

Fantastické zlato paragolfistů na Mistrovství Evropy týmů v golfu hendikepovaných

Ve španělském Real Novo Sancti Petri Golf Club se ve dnech 4.-6. 6. 2019 odehrálo Mistrovství Evropy týmů v golfu hendikepovaných, během něhož paragolfisté poměřili síly ve dvou kategoriích, stroke play gross (European Team Championship for Golfers with Disability) a stableford net (European Nations Cup). Český tým nastoupil do druhé kategorie ve složení Stanislav Jirásek, Zbyněk Kotek, Jakub Kovařík a Václav Mráz.

Charity Golf Cup 2019, Slovensko

Sobota 25. 5. 2019 byla na Slovensku Národním dnem golfu a my jsme velice rádi přijali pozvání našich přátel ze Slovenské golfové asociace hendikepovaných do Agama golf klub, kde proběhla celodenní akce na podporu slovenského paragolfu. Pro úplné začátečníky byla připravena golfová akademie a golf si přišli vyzkoušet i noví zájemci z řad vozíčkářů, pro něž je od loňského roku právě ve zdejším klubu k dispozici paragolfer.

Stránky