Turnaje

Hvězdou Czech Disabled Open 2019 se stal Slovák Jaroslav Šalaváry

Golf Resort Česká Lípa se ve dnech 7.-8. 9. 2019 stal již potřetí v řadě dějištěm Mezinárodního mistrovství České republiky v golfu hendikepovaných. Kromě titulů mezinárodního a národního mistra zde paragolfisté bojovali i o cenné body do světového žebříčku World Ranking for Golfers with Disability (WR4GD). Spolu s kompletní českou špičkou se na start postavili i paragolfisté z Finska, Nizozemí a Slovenska.

Vodafone Business Golf Tour 2019

Poslední turnaj série Vodafone Business Golf Tour 2019 se odehrál v pátek 16. 8. 2019 v golfovém resortu Greensgate Dýšina. Vodafone Business Golf Tour dlouhodobě podporuje hendikepované golfisty a celou sérii absolvoval i český reprezentant hrající z paragolferu Pavel Bambousek. Na závěrečném turnaji v Dýšině Pavel převzal šek na podporu činnosti asociace, na jehož výsledné částce se kromě promotéra turnaje GPA GOLF nemalou měrou podíleli i účastníci jednotlivých turnajů. Všem patří velké poděkování za jejich podporu.
 

CZDGA Golf Tour 2019 - Alfrédov

V neděli 11. 8. 2019 jsme v Golf & Wellness Resort Alfrédov odehráli v pořadí již pátý turnaj z letošní série CZDGA Golf Tour 2019. Kromě možnosti uhrát další body do celoročního žebříčku znamenal pro paragolfisty i poslední možnost poměřit síly se spoluhráči před blížícím se Mezinárodním mistrovstvím ČR, které nás čeká na počátku září. Spolu s partnery a podporovateli asociace jsme si tak užili další krásný letní den na pestrém hřišti s linksovými i technickými jamkami s četnými vodními plochami, se staletou lipovou alejí a lákavými výhledy do okolí.

Czech Disabled Golf Masters 2019

Golfový resort Mstětice hostil ve dnech 28.-30. 6. 2019 již devátý ročník turnaje světového poháru v golfu hendikepovaných Czech Disabled Golf Masters 2019. Po mnoha kladných ohlasech zahraničních účastníků na loňský ročník se v letošním roce přihlásilo rekordních 83 hráčů z 19 zemí světa včetně reprezentantů ze zámoří – Kanady a Chile. Rekordní je zároveň účast 12 hráčů hrajících z vertikalizačního vozíku paragolferu v turnaji světového poháru, který není kvalifikačně specializován pouze pro vozíčkáře.

Hranice Handicapu 3

Další turnaj ze série CZDGA Golf Tour 2019 jsme odehráli v sobotu 22. 6. 2019 v Golfovém resortu Ústí nad Labem v rámci třetího ročníku charitativní akce Hranice Handicapu. Kromě závěrečné dražby přispívali účastníci turnaje i dobrovolnou částkou za každý zahraný out, bunker či trestné území a výtěžek turnaje byl následně rozdělen mezi litoměřické Centrum pro zdravotně postižené děti a mládež Srdíčko a Integrované centrum pro osoby se zdravotním postižením Horní Poustevna.

Fantastické zlato paragolfistů na Mistrovství Evropy týmů v golfu hendikepovaných

Ve španělském Real Novo Sancti Petri Golf Club se ve dnech 4.-6. 6. 2019 odehrálo Mistrovství Evropy týmů v golfu hendikepovaných, během něhož paragolfisté poměřili síly ve dvou kategoriích, stroke play gross (European Team Championship for Golfers with Disability) a stableford net (European Nations Cup). Český tým nastoupil do druhé kategorie ve složení Stanislav Jirásek, Zbyněk Kotek, Jakub Kovařík a Václav Mráz.

Charity Golf Cup 2019, Slovensko

Sobota 25. 5. 2019 byla na Slovensku Národním dnem golfu a my jsme velice rádi přijali pozvání našich přátel ze Slovenské golfové asociace hendikepovaných do Agama golf klub, kde proběhla celodenní akce na podporu slovenského paragolfu. Pro úplné začátečníky byla připravena golfová akademie a golf si přišli vyzkoušet i noví zájemci z řad vozíčkářů, pro něž je od loňského roku právě ve zdejším klubu k dispozici paragolfer.

CZDGA Golf Tour 2019 - Mnich a Hluboká nad Vltavou

Dva turnaje ze série CZDGA Golf Tour 2019 odehráli paragolfisté spolu s přáteli a podporovateli asociace o uplynulém víkendu v jižních Čechách. V sobotu 18. 5. 2019 zavítali do Golf Resortu Monachus, kde se golfistům kromě náročného hřiště postavil do cesty silný vítr provázející celý turnaj. Fantastický výkon předvedl a velkou radost nejen sobě udělal hráč na paragolferu Milan Turek, který dokázal v těžkých podmínkách uhrát 41 stablefordových bodů a vybojoval si tak snížení svého HCP na 35,5 a přesun do vyšší výkonnostní kategorie.

Pas De Calais Handigolf Open 2019

Ve francouzském Aa Saint-Omer Golf Club se ve dnech 26.-28. 4. 2019 odehrál tradiční turnaj Světového poháru Pas De Calais Handigolf Open 2019. Na startovní listině se sešla velmi silná konkurence 78 paragolfistů a nechyběl mezi nimi ani český reprezentační tým ve složení Michal Hošna, Jiří Janda, Stanislav Jirásek, Zbyněk Kotek, Jakub Kovařík, Miroslav Lidinský a Václav Mráz. Cvičné i soutěžní kola turnaje světového poháru Pas De Calais Handigolf Open 2019 se odehrála za velmi náročných povětrnostních podmínek a v neděli silný vítr provázely i kroupy.

Grabmasters 2019 pro paragolf

Jediný turnaj kategorie major na území České republiky se odehrál 11.-14. 4. 2019 na Grabštejně a nechyběli ani naši reprezentanti Zbyněk Kotek, Jakub Kovařík, Miroslav Lidinský a Tomáš Prouza. Čtyři kola na rány z bílých odpališť, vítr, sníh, déšť, sluníčko, dobrá nálada, mistrovská organizace a skvělí lidé i kuchyně. Stejně jako v uplynulých dvou ročnících, i letos proměňovali hráči uhrané birdie a pary na koruny a svými skvělými výkony tak přispěli do sbírky na paragolfer úžasnou částkou 13.878 korun českých a 5 korun švédských.

Stránky