Open de France Handigolf 2014

Aa Saint-Omer Golf Club

První turnaj evropské série EDGA Golf Tour 2014 Order of Merit se odehrál na hřišti St. Omer ve Francii ve dnech 16. – 18. 5. Místní resort bude zanedlouho hostit kvalitně obsazený turnaj série European Challenge. Tomu odpovídala i kvalita hřiště. Pro všechny hráče turnaje byly kromě technické náročnosti problémem především greeny s rychlostí 11.

Turnaje Open de France Handigolf se zúčastnil kompletní reprezentační hendigolfový tým ČR ve složení Miroslav Lidinský (GK Hluboká nad Vltavou), Michal Hošna (GC Český Krumlov), František Hes (GC Mnich), Vlastimil Hebelka (Sokrates Golf & Country Club), Pavel Kamír (GC Mnich), Tomáš Prouza (Nová Amerika Country Club), Aleš Süsser (GK Darovanský Dvůr), Jáchym Bém (GC Beroun) a generální sekretář CZDGA Jana Brabníková.

Drtivou většinu startovního pole obsadili hráči Francie, pro které byl tento turnaj zároveň národním mistrovstvím. Po nové kategorizaci skupin, které se stále hrají dle HCP, byly výsledky vzhledem k požadavku IPC uspořádány navíc dle druhu postižení. Výsledky byly přepočítávány pro každý druh postižení dle stableford netto.

Po prvním hracím dnu se v sérii 2 hrané na rány držel Miroslav Lidinský na 2. místě, František Hes na 10. a Tomáš Prouza na 16. místě. Ve stablefordové sérii 3 si skvěle vedl Aleš Süsser na 2. místě, Michal Hošna na 5., Pavle Kamír na 10., Vlastimil Hebelka na 20. a Jáchym Bém na 22. místě.

Zlepšené výsledky, které přinesli všichni hráči turnaje druhý hrací den, zamíchaly průběžným pořadím. Miroslav Lidinský obhájil celkově stříbrnou pozici v sérii 2, František Hes obsadil 13. a Tomáš Prouza 17. místo. V sérii 3 se naši reprezentanti umístili takto, Michal Hošna na bronzové příčce, Aleš Süsser na 6. pozici, Pavel Kamír na 13., Vlastimil Hebelka na 15. a Jáchym Bém na 19. pozici.

Výkony našich reprezentantů jsou příslibem dobrého umístění v evropském poháru, který pokračuje tento týden turnajem v anglickém Belton Woods, a který je zároveň Mistrovstvím Evropy. Třetím turnajem série je již Czech Disabled Golf Masters 2014 na Darovanském Dvoře ve dnech 15. – 17. 6.