Reprezentanti ČR v paragolfu získali v Rakousku cenné kovy

Linzer Golf-Club Luftenberg
Od 1. do 3. září bojovali reprezentanti ČR v paragolfu na hřišti Linzer Golf-Club Luftenberg o body do světového žebříčku. Na turnaj série European Disabled Golf Tour - 12th international Austrian Open 2017 vyrazil český tým ve složení Zbyněk Kotek, Miroslav Lidinský (oba GK Hluboká nad Vltavou), František Hes, Pavel Kamír (oba GC Mnich), Vlastimil Hebelka (GC Austerlitz), Jakub Kovařík (GK Čechie) a Pavel Bambousek (GC Loreta Pyšely). Tento mezinárodní turnaj byl zároveň zahraniční premiérou pro juniora Lukáše Šnobla (GC Grosshof), nováčka reprezentačního C týmu Václava Mráze (GC Český Krumlov) a Pavla Wolfa (GC Grosshof).
I přes velmi nepříznivé deštivé počasí se podařilo odehrát část tréninkového kola a jedno kompletní ostré turnajové kolo. Bohužel finálové kolo bylo kvůli hustému celonočnímu a dopolednímu dešti zrušeno. I tak čeští reprezentanti uspěli na jedničku.
Zbyněk Kotek dokázal zahrát druhý nejlepší brutto výsledek a obsadil stříbrnou pozici. Miroslav Lidinský dosáhl na čtvrté místo. V kategorii stableford C těsně zvítězil Jakub Kovařík a „pojistil“ si tak celkové vedení ve světovém poháru EDGA – Order of Merit. Výborný výsledek zahrál také junior Lukáš Šnobl, který v kategorii stableford D celkově zvítězil.  Pavel Bambousek v kategorii sedící obsadil pěkné čtvrté místo.
Do konce sezóny zbývají paragolfistům pouze dva turnaje. Předposlední je Pas-De-Calais Handigolf French Open, který se hraje na mistrovském hřišti AA St. Omer ve Francii a závěrečný tradiční turnaj Algarve Open 2017 v portugalském Vila Sol, Algarve.