Úspěch českých paragolfistů na Bornholm Open 2018

Bornholm Dánsko
V pořadí druhý turnaj světového poháru EDGA Golf Tour 2018 se odehrál na dánském ostrově Bornholm ve dnech 28.5 – 30.5.2018. Za český národní tým nastoupili v kategorii stroke play Zbyněk Kotek, Miroslav Lidinský a Aleš Süsser a v kategorii stableford Jakub Kovařík, Pavel Bambousek, Václav Mráz, Lukáš Šnobl a Vladimír Frinta. Ze zdravotních důvodů se bohužel nemohl zúčastnit František Hes. Tříkolový turnaj byl odehrán v unikátním formátu, kdy se každý den hrálo na jiném hřišti. Přestože většina reprezentantů neměla možnost seznámit se s nástrahami jednotlivých jamek předem, dosáhli čeští hráči velkých úspěchů. V elitní kategorii stroke-play obsadil Zbyněk Kotek 4. místo, bronzovou medaili získal Aleš Süsser a zlato si odváží Miroslav Lidinský. Stříbrná medaile zůstává na domácí půdě díky skvělému výkonu patronky turnaje a špičkové dánské reprezentantky Mette Wegge Lynggaard, která jako jedna z mnoha výkonnostních světových paragolfistů potvrdila účast na červnovém Czech Disabled Golf Masters 2018 ve Mstěticích. V silně obsazené kategorii stableford vybojoval Jakub Kovařík čtvrté místo. Dalších fantastických úspěchů dosáhli nováčci českého reprezentačního týmu v kategorii stableford B. Vladimír Frinta obsadil 7. místo, Václav Mráz 4. pozici a do České republiky putují i medaile. Bronzovou si odváží junior Lukáš Šnobl a stříbro se ztrátou pouhých dvou stablefordových bodů získal Pavel Bambousek. Pro Pavla Bambouska je stříbrné umístění obzvlášť cenným úspěchem, protože jako jediný sedící hráč ve startovním poli dokázal ze speciálního vertikalizačního vozíku svým skvělým výkonem porazit stojící hráče. Menší mezinárodní účast na turnaji byla způsobená navazujícím Mistrovstvím Evropy, které se odehraje v portugalské Troie příští týden. Na tento prestižní turnaj se za Českou republiku nominovali Zbyněk Kotek, Miroslav Lidinský a Aleš Süsser.