EDGA Algarve Open 2014

Pestana Vila Sol Golf

Portugalsko: Zlatá éra českého hendigolfu pokračuje

Finálový turnaj European Disabled Golf Tour 2014 – EDGA Algarve Open se odehrál v portugalském golfovém resortu Pestana Vila Sol ve dnech 19. – 22. 11.

Pro české reprezentanty byl tento turnaj zároveň rozhodujícím, neboť jeho výsledky stanovily konečné pořadí v evropském poháru. Pro hráče CZDGA Miroslava Lidinského (GK Hluboká nad Vltavou), Michala Hošnu (GC Český Krumlov), Tomáše Prouzu (Nová Amerika Country Club) a Jakuba Kovaříka (GK Čechie) bylo jednoznačným úkolem přehrát své soupeře a pokusit se prodloužit veleúspěšnou sérii medailových umístění.

Technicky náročné hřiště v prvním kole zahráli naši reprezentanti nadmíru dobře. V kategorii 3 stroke play se dělil po prvním dnu Mirek Lidinský společně se svým největšími francouzskými soupeři Aurelien Lacourem a Nino Ourabachem o první místo. Tomáš Prouza obsadil průběžné šestou pozici. V kategorii 4 stableford zaručovalo Michalu Hošnovi průběžné páté místo opětovný triumf v evropském poháru. Skvěle si vedl nováček týmu Jakub Kovařík, který v této kategorii držel průběžné první místo.

Příjemné slunečné počasí a pouze mírný vítr ve druhém kole umožnil všem hráčům rapidní zlepšení výsledků. Nejvýrazněji se toto projevilo u Mirka Lidinského, který odskočil svým pronásledovatelům o šest ran a celkově zvítězil. Tím se popáté v řadě za sebou stal vítězem evropského poháru EDGA Order of Merit. Tomáš Prouza si celkovým osmým místem pojistil osmou pozici v tomto žebříčku. Ve stablefordové kategorii se drtivým finišem Michal Hošna probojoval na třetí místo, což mu vyneslo v celkovém hodnocení evropského poháru vítězství počtvrté za sebou. Fantastický úspěch zkompletoval Jakub Kovařík druhým místem v turnaji. Body za stříbrnou pozici ho vynesli na čtvrtou příčku evropského žebříčku.

Sezóna 2014 je pro české hendigolfisty nejen z pohledu výsledků naprosto skvělá. Český reprezentační tým je důstojným konkurentem vyspělých a stabilních evropských celků, se kterými se může rovnocenně měřit na budoucích mezinárodních turnajích.

V obou kategoriích, ve kterých naši reprezentanti nastupují, je umístění pěti hráčů v Top 10 a dalších pěti v Top 25 obrovským úspěchem.