European Deaf Golf Championships 2023

Ålands Golfklubb

Ve dnech 31. 7. - 3. 8. 2023 se ve finském Ålands Golfklubb konalo Mistrovství Evropy v golfu neslyšících. K účasti za Českou republiku byl nominován junior Richard Pavel, kterému se podařilo zopakovat loňské umístění z Deaflympijských her v Brazílii a vybojovat skvělé 5. místo. V rámci šampionátu hráči absolvovali jedno cvičné a tři kola soutěžní. Vzhledem k nízkému počtu přihlášených juniorů byla tato kategorie sloučena s kategorií mužů a výsledné 5. místo je tedy dalším Ríšovým velmi cenným úspěchem. Gratulujeme!

A jak hodnotí svoji premiéru na ME Ríša?
„Turnaj byl opět další dobrá mezinárodní zkušenost. Takže spokojenost je akorát s umístěním, ne však z předvedené hry. Nevadí, příště budu připraven ještě lépe a tu medaili přivezu!“