European Individual Championship for Golfers with Disability 2021

Amendoeira Golf Resort Portugalsko

Na O´Connor Jnr. Course v Amendoeira Golf Resort v Portugalsku se ve dnech 21.-24. 8. 2021 odehrála nejvýznamnější událost světového kalendáře paragolfistů - Mistrovství Evropy jednotlivců v golfu hendikepovaných. Turnaj, který měl původně proběhout v roce 2020 ve Švédsku, byl z důvodu pandemie několikrát přeložen a zúčastnilo se jej šest desítek špičkových hráčů Evropy se všemi druhy tělesného i zdravotního postižení.

Vysoce náročné hřiště navrhoval Christy O'Connor Jnr a plně využil jeho výhodné polohy v úrodném údolí. Četné vodní prvky rozprostírající se po celém hřišti spolu s vzrostlými palmami vyžadují přesnou hru a ani tvarované greeny skórování nijak neusnadňují.

Formát mistrovství klade vysoké nároky i na fyzickou připravenost hráčů, kteří v turnaji absolvovali jedno cvičné a tři soutěžní kola za teplot atakujících 35°C.

Titul mistra Evropy obhájil Španěl Juan Postigo, který zahrál tři vyrovnaná kola (69, 71, 69) a zvítězil s celkovým skóre -7.
O 6 ran za ním zaostal a stříbro vybojoval Charles Quelin z Francie (70, 71, 74).
Z bronzového umístění se radoval Johan Kammerstad ze Švédska s celkovým skóre +1 (70, 79, 68).
V obrovské konkurenci nejlepších hráčů bojovali i dva reprezentanti České republiky. Miroslav Lidinský obsadil 33. a Zbyněk Kotek 39. místo.

V kategorii hráčů hrajících z vertikalizačního vozíku si nejlépe vedl Richard Kluwen z Nizozemí, na druhou příčku dosáhnul reprezentant Argentiny Mariano Tubio a medailovou trojici doplnil Graham Freeman z Belgie.

Mezi ženami dominovala Daphne van Houten z Nizozemí, stříbro si do Švédska odvezla Mette Wegge Lynggaard, bronz vybojovala Jennifer Sräga z Německa.