1st Glico Paragolf Championship

Kanucha Golf Club

EDGA Tour 2024 nabízí paragolfistům bezpočet turnajů v řadě destinací bližších i vzdálenějších a na počátku dubna zavítala i do Japonska. Ve dnech 7.-9. dubna 2024 hostil Kanucha Golf Club turnaj světového poháru - 1st Glico Paragolf Championship. Premiérově se turnaje v Japonsku zúčastnili i reprezentanti CZDGA Vlastimil Hebelka a David Sellner.
Po absolvování cvičného kola se podělili o své první dojmy: „Hřiště je moc hezké, modelované a členité, ale je technické a těžké, s náročnou bermudou. Fairwaye jsou místy dost promočené, často tady poprchává. Greeny jsou hodně pomalé a těžko se čtou. Takové hřiště v Evropě jsme zatím nehráli. V pondělí má také pršet a v úterý bude deště méně, ale rozfouká se. Budeme se snažit uhrát co nejlepší výsledek.“
Po prvním kole měl Vlasta na svého týmového kolegu lehký náskok, který však David v kole finálovém dorovnal a v konečném zúčtování se našim reprezentantům povedlo uhrát zcela shodný počet stablefordových bodů a umístili se na děleném 5.-6. místě.

Za poskytnutí fotografií z turnaje děkujeme Yasuo Masuda.