Akce

Den pro rodinu - Ústí nad Labem

Děkujeme mnohokrát za pozvání a možnost zúčastnit se v sobotu 4. 5. 2024 Dne pro rodinu, který pravidelně pořádá Speciální základní škola a Praktická škola Ústí nad Labem.

Na jednom ze stanovišť si během celého sportovního dne mohli děti i rodiče vyzkoušet také SNAG golf, kterému se žáci zdejší Speciální školy již dva roky věnují v rámci naší golfové akademie. Celý sportovní den provázela skvělá nálada a věříme tedy, že si jej všichni náležitě užili.
 

Seminář sportovní psychologie s Janem Mühlfeitem

V rámci zahájení přípravy na sezonu 2024 byli reprezentanti ČR v paragolfu pozvání na seminář sportovní psychologie s Janem Mühlfeitem na téma Mentální odolnost během sportovního výkonu. Díky uvolněné interaktivní komunikaci s "Honzou" se výkonnostní sportovci s postižením dozvěděli mnoho zajímavých informací z oblasti genetiky a epigenetiky, jak probíhají procesy vnímání, soustředění a koncentrace. Souvislosti vizualizace a rozhodování si každý účastník prakticky "zasadil" do vlastních používaných postupů a rituálů před výkonem.

Sportovní den Paralympijské výzvy Český Krumlov

Ve středu 22. listopadu proběhnul na ZŠ v Českém Krumlově poslední Sportovní den Paralympijské výzvy 2023, kterého se spolu s týmem ČPV zúčastnil i reprezentant CZDGA Zbyněk Kotek. V rámci bohatého programu dostaly děti příležitost seznámit se i se základy golfu a vyzkoušet své první golfové údery. Nechyběla ani beseda, autogramiáda a diplomy jako upomínky na skvěle strávený den.
 

Golfová akademie ZPŠ Neštěmice

Máme radost, že se nám s počátkem nového školního roku podařilo otevřít další golfovou akademii a Základní škola praktická Neštěmice se tak stala již devátou školou zapojenou do projektu Golf bez bariér. Je třeba opětovně poděkovat všem dárcům, kteří přispěli na nákup golfového vybavení, díky němuž si děti s hendikepem mohou nejen zlepšovat svoji motoriku, koordinaci, rovnováhu a koncentraci, ale i zábavnou formou bojovat proti svému hendikepu.
 

Sportovní den Paralympijské výzvy Merklín

V úterý 20. června se naši reprezentanti Pavel Bambousek a Zbyněk Kotek opět zapojili do Sportovního dne Paralympijské výzvy, se kterým tentokrát zavítali na fotbalový stadion TJ Sokol Merklín. V rámci projektu Sazka Olympijský víceboj se představili dětem ze základní školy v Merklíně a společně jim předvedli něco ze svého golfového umění. S využitím výukové sady SNAG si pak základní golfové údery mohl vyzkoušet každý zájemce o hru. Sportovně-vzdělávacího dopoledne se zúčastnilo více než 70 dětí a užily si jej opravdu naplno.

Předprázdninový SNAG turnaj

S blížícím se koncem školního roku jsme pro děti ze Speciální školy v Českých Budějovicích uspořádali turnaj v SNAG golfu. Společně jsme si užili krásné sportovní odpoledne a děti si s velkým zápalem zasoutěžily o medaile. Gratulujeme k parádním výkonům a přejeme všem hráčům zdejší golfové akademie vydařené prázdniny.
 
 

Golf bez bariér naděluje

Díky projektu Golf bez bariér jsme v pátek 20. 1. 2023 mohli předat dětem ze ZŠ a SŠ pro sluchově postižené v Českých Budějovicích ještě jeden povánoční dárek. Hráči zdejší akademie si s nadšením rozbalili a ihned otestovali své nové golfové vybavení. Přejeme dětem, ať jim přinese spoustu radosti a sportovních zážitků.
 

SNAG golfová akademie Jihlava

S velkou radostí vítáme do našeho programu Golf bez bariér žáky ZŠ speciální a Praktické školy Jihlava, pro něž byla nově otevřena další z našich golfových akademií, které využívají výukový systém SNAG. Tento systém je souborem herních a výukových pomůcek z plastu a textilu, které lze využít jak venku, tak v místnosti, a snadným a zábavným způsobem učí základy golfu a pokročilejším umožňuje plynulý přechod ke hře skutečnými golfovými holemi a míčky.

Sportovní den s Centrum Paraple

V úterý 4. října 2022 se reprezentanti CZDGA setkali s klienty centra Paraple ve Sport relax hotelu Na kopečku v Nových Zámcích u Křince. Během sportovního odpoledne představili paragolf jako sport, který boří bariéry a díky využití speciálního vertikalizačního vozíku umožňuje hru i paraplegikům. Zbyněk s Pavlem též zodpověděli řadu dotazů týkajících se tohoto krásného sportu a umožnili všem zájemcům si hru z paragolferu vyzkoušet.
 

Roadshow "Dny bez bariér" - Lipno nad Vltavou

V pátek 30. září 2022 se tým CZDGA zapojil do další prezentace sportu hendikepovaných, která se konala v Lipně nad Vltavou v rámci projektu „Dny bez barier“. Návštěvníci této Roadshow měli možnost vyzkoušet řadu sportovních disciplín a mezi nimi i paragolf, který se těšil velkému zájmu účastníků všech věkových kategorií. Děkujeme organizátorům za pozvání a možnost prezentace golfu jako sportu, který mohou zdraví i hendikepovaní provozovat bez rozdílu, a těšíme se na další společné akce.
 

Stránky