Akce

Roadshow "Dny bez bariér" Jihlava

„Dny bez bariér“ je projekt, jehož cílem je vyšší zapojení osob se zdravotním postižením do společnosti prostřednictvím sportu a pohybových aktivit a potírání bariér mezi světem zdravých a zdravotně postižených. Do Roadshow, během níž mají návštěvníci možnost podívat se nebo si vyzkoušet, jak sportují hendikepovaní, se v Jihlavě v pátek 16. 9. 2022 aktivně zapojil i tým CZDGA. S využitím výukové sady SNAG zde odprezentoval paragolf jako jeden ze sportů, který mohou zdraví i hendikepovaní provozovat společně a umožnil všem zájemcům si paragolf vyzkoušet.

ParaFest Ostrava

V ostravském Trojhalí Karolina se ve dnech 5.-7. 5. 2022 uskutečnil první ročník ParaFestu, festivalu pro širokou veřejnost, propojujícího svět handicapovaných se světem bez handicapu. Návštěvníkům nabídnul tři dny plné sportu, hudby, zábavy a dalšího doprovodného programu, jejichž cílem bylo zprostředkovat všem bez rozdílu společný zážitek a představit svět handicapovaných z různých oblastí každodenních aktivit. Stovky návštěvníků se zájmem využily příležitost zkusit mnoho různých sportovních disciplín, netradičně z pohledu hendikepovaných sportovců.

Soustředění reprezentace - březen 2022

Naši zimní přípravu jsme zakončili dvoudenním soustředěním reprezentace, které se uskutečnilo 25. a 26. 3 2022 v Golfcentru Čechie. Po oba dny panovalo teplé slunečné počasí a mohli jsme tak plně využít veškeré možnosti venkovního drivingu. S ohledem na blížící se nominaci na týmové Mistrovství Evropy absolvovali hráči podrobné testování celé škály golfových úderů od patování přes chip, příhry z kratších i delších vzdáleností až po drive. Vše ostřížím zrakem sledoval a body za dosažení požadovaných cílů uděloval hlavní trenér reprezentace Pavel Ambrož.

Golfová akademie ZŠ Starostrašnická

Projekt Golf bez bariér cílí na hráče všech výkonnostních úrovní. Pro úplné začátečníky je výborným prostředkem k seznámení se základními golfovými údery systém SNAG, který kromě zábavy zároveň skvěle trénuje rovnováhu, vizuální vnímání a koordinaci, a je proto často využíván i v různých rehabilitačních a terapeutických zařízeních. Radost ze hry pravidelně přináší i nadšeným žákům naší golfové akademie v ZŠ speciální Starostrašnická v Praze.
 

Zimní soustředění - březen 2022

Teploty příjemně stoupají, hřiště se postupně otevírají a zimní příprava hráčů CZDGA v Golfcentru Čechie míří do finále. Předposlední společný trénink proběhnul v sobotu 19.3.2022, opět pod taktovkou hlavního trenéra reprezentace Pavla Ambrože. Báječná atmosféra, další stovky odpálených míčků, obdivuhodné nasazení všech zúčastněných a neoddiskutovatelné pokroky. Těšíme se na novou sezónu a děkujeme za příležitosti, které nám projekt Golf bez bariér přináší.
 

Zimní soustředění - únor 2022 podruhé

Čeští paragolfisté finišují se zimní přípravou. V sobotu 26.2.2022 jsme se v Golfcentru Čechie sešli k dalšímu soustředění a celodenní akce se opět těšila velkému zájmu hráčů. Všichni se snaží na novou sezónu připravit co nejlépe a v jejich úsilí je i tentokrát maximálně podpořil hlavní trenér reprezentace Pavel Ambrož. Patří mu velký dík za jeho obětavost, stejně tak jako Golfcentru Čechie, které hendikepovaným hráčům poskytuje skvělé zázemí, jež pravidelně využívají nejen pro hromadné akce, ale v mezidobí hojně i pro tréninky individuální.
 

Golfová akademie Neratovice – SNAG turnaj

Do projektu Golf bez barier je již několik let zapojena i Základní škola a Praktická škola Neratovice. Stejně jako žáci jiných akademií, i zdejší golfisté rádi soutěží a na turnaj ve SNAG golfu, který jsme pro ně uspořádali, se moc těšili. Do boje o sady medailí pustili s velkým zápalem a všichni se snažili uhrát co nejlepší výsledek. Gratulujeme všem zúčastněným ke krásným výkonům a děkujeme nejen soutěžícím dětem, ale i jejich učitelům.
 

Zimní soustředění - únor 2022

V sobotu 5.2.2022 jsme v Golfcentru Hotelu Čechie navázali na předchozí lekce zimní přípravy a pokračovali v práci na zlepšování všech parametrů golfového švihu. Soustředění se těší velké oblibě u hráčů, a tak se hlavní trenér reprezentace Pavel Ambrož opět celý den nezastavil a rozdával spoustu cenných rad jak v teple indooru tak na čerstvém povětří venkovního drivingu. Trénink jsme zakončili hrou na simulátorech a loučili se opět až za tmy. Velký dík patří Golfcentru Hotelu Čechie za dlouhodobou podporu paragolfistů a samozřejmě našemu milému trenérovi za jeho veškerou péči.
 

Zimní soustředění - leden 2022 podruhé

Poslední lednová sobota patřila opět zimní přípravě v zázemí Golfcentra Hotelu Čechie. Po celý den se paragolfistům věnoval Head Coach reprezentačního týmu a trenér roku 2021 Pavel Ambrož, pod jehož laskavým vedením hráči neúnavně pilovali své dovednosti ve hře krátké i dlouhé. Pár týdnů musíme ještě vydržet pod střechou, ale již se nemůžeme dočkat, až všechny triky a vychytávky budeme moci vyzkoušet i na hřištích. Velké poděkování všem, díky nimž může projekt Golf bez bariér rozdávat radost ze hry.
 

Golfová akademie České Budějovice – lednový turnaj

V rámci projektu Golf bez barier jsme v lednu pro členy naší akademie v Českých Budějovicích uspořádali turnaj ve SNAG golfu. Děti ze zdejší MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené ukázaly sportovního ducha, využily veškeré dosud zvládnuté golfové dovednosti a o sady medailí svedly urputný ale férový boj. Gratulujeme všem nadšeným sportovcům ke krásným výkonům!
 

Stránky