Akce

Emil Open 2021

Tým CZDGA se v Brně zúčastnil letních evropských her handicapované mládeže EMIL OPEN 2021, kde dostal možnost odprezentovat paragolf a nabídnul možnost vyzkoušet hru za využití sady SNAG, která snadným a zábavným způsob umožňuje výuku základů golfu a pokročilejším pak umožňuje plynulý přechod ke hře skutečnými golfovými holemi a míčky. Na EMIL OPEN dorazilo do Brna více než pět set sportovců z několika zemí. Děkujeme pořadatelům za opětovné pozvání na akci a gratulujeme všem zúčastněným ke krásným výkonům.
 

BOUKAL s.r.o. podporuje hendikepované sportovce

Děkujeme mnohokrát firmě BOUKAL s.r.o. za zapůjčení vozu Ford Tourneo Custom, který bude sloužit jako první oficiální podpůrný vůz pro zajištění golfových akademií probíhajících na speciálních školách pro děti a mládež s tělesným či zdravotním postižením. CZDGA si této významné podpory sportovní aktivity hendikepovaných velice váží.

Sportovní den Olešovice

Ve středu 9.9.2020 se v Praktické a Speciální ZŠ Olešovice konal sportovní den – Paralympijská výzva.
Této akce se zúčastnil též zástupce CZDGA Zbyněk Kotek, s jehož pomocí si děti mohly otestovat, jak dokážou zvládnout své první golfové údery. Dařilo se jim náramně a my děkujeme všem pořadatelům, učitelům i dětem za krásně strávené sportovní dopoledne.

Fotogalerie zde:
 https://photos.app.goo.gl/WgFyzmng9HENwppg6
 

Golf bez bariér - Malvazinky

V posledním srpnovém týdnu se v rámci projektu Golf bez bariér uskutečnilo setkání klientů rehabilitační kliniky Malvazinky s reprezentantem CZDGA Zbyňkem Kotkem a profesionálním trenérem Otakarem Marešem. V tréninkovém centru Hodkovičky si pod jejich vedením si vyzkoušeli základní golfové údery a stejně jako mnozí před nimi se přesvědčili, že golf je možné hrát i se zdravotním handicapem. Setkání provázela dobrá nálada a v hráčích se i přes různá omezení nezapřela bojovnost a soutěživost.

Seminář golfových pravidel

V pondělí 22.6. odstartovala série Pravidlových seminářů pro výkonnostní reprezentanty a pokročilé hráče CZDGA pod vedením profesionálního rozhodčího Ladies European Tour Michaela Jona. Účastníci premiérového setkání Zbyněk Kotek, Pavel Bambousek a Miroslav Lidinský řešili během hry různé modelové herní situace a také pravidlové "pasti" na jednotlivých jamkách. „Tenhle herní seminář všem hráčům opravdu hodně pomůže, a navíc právě tady budeme bojovat v říjnu o co nejlepší umístění na Czech Disabled Golf Masters, který je součástí Světového poháru" komentoval Zbyněk Kotek.

Golf bez bariér s Nikolkou

Ve středu 27.5.2020 jsme se v Golf Resortu Olomouc v rámci projektu Golf bez bariér setkali s Nikolkou.

Nikolka je i přes svůj zdravotní handicap velký sportovec. Jezdí na handbike, lyžuje na monoski,
trénuje atletiku. Dnes si pod vedením reprezentantů CZDGA poprvé vyzkoušela pár odpalů z vertikalizačního vozíku. Bohužel se ukázalo že paragolfer není pro mladší děti vhodný, ale až Nikolka o pár centimetrů doroste, třeba se ke golfu vrátí.  Děkujeme Golfovému Resortu Olomouc za spolupráci a zapůjčení holí.
 

Hrajeme a pomáháme

O zážitky ze společné hry se Stanislavem Matušem a Radkem Bejblem se s námi podělil reprezentant v paragolfu Stanislav Jirásek, který se zapojil do společného charitativního projektu ČGF a Asociace golfových hřišť ve spolupráci se společností Tee Time SE „Hrajeme a pomáháme“, jehož výtěžek je určen Fondu pomoci zdravotní péči Charity ČR:

Prezentace SNAG golfu ve Speciální a Praktické škole v Ústí nad Labem

V pátek 28.2.2020 jsme pro pedagogický sbor Speciální základní a praktické školy v Ústí nad Labem připravili prezentaci výukového systému SNAG, který využíváme na našich golfových akademiích pro děti a mládež se zdravotním postižením. Po krátkém představení činnosti CZDGA a praktické ukázce dostali pedagogové příležitost SNAG vyzkoušet. Setkal se s velkým ohlasem, a tak na zdejší škole již brzy odstartuje další z golfových akademií pod hlavičkou projektu Golf bez bariér.

Zimní soustředění - únor 2020

Ani v únoru jsme v naší zimní přípravě nepolevili a o víkendu 22.-23. 2. 2020 se opět sešli s trenéry Barborou Vejlupkovou a Jakubem Važanským v Golfcentru Hotelu Čechie. Po oba dny jsme pokračovali v ladění formy na nadcházející sezónu, v sobotu odpoledne jsme díky teplému počasí mohli využít i venkovní odpaliště. V neděli mezi nás premiérově zavítala Lucie a vyzkoušela hru z paragolferu. Oběma trenérům i Golfcentru Čechie děkujeme za veškerou podporu a těšíme se na poslední soustředění této zimy, které nás čeká v půli března.

Zimní soustředění - leden 2020

O víkendu 25.-26. 1. 2020 jsme se poprvé v novém roce sešli v Golfcentru Hotelu Čechie v Praze k dalšímu společnému tréninku. Po oba dny se hráčům věnoval trenér Jakub Važanský, kterému patří velký dík za veškerou péči a cenné rady. Dopoledne hráči procvičili dlouhou i krátkou hru, největší nadšenci dokonce zamířili i na driving venkovní, odpoledne pak poměřili síly na hřištích na simulátorech. Děkujeme Golfcentru Čechie za poskytnuté zázemí pro naše tréninky a těšíme se na setkání únorové.

Stránky