Všechny články

CZDGA Golf Tour 2023 - Darovanský Dvůr

V sobotu 13. 5. 2023 jsme zahajovacím turnajem odstartovali další ročník českého poháru – CZDGA Golf Tour 2023. Letos na paragolfisty opět čeká série oblíbených inkluzivních turnajů, které tradičně odehrají ve společných flightech s rodinnými příslušníky, přáteli a partnery asociace. Pro začínající hráče jsou turnaje CZDGA Golf Tour též skvělou příležitostí k získávání herních dovedností za podpory zkušenějších spoluhráčů či asistentů.

Bronz z kolébky golfu

Do samotné kolébky golfu odcestoval na konci dubna šestičlenný tým reprezentantů CZDGA ve složení: František Bican, Vladimír Frinta, Vlastimil Hebelka, Jan Procházka, David Sellner a Vladimír Zelenka. EDEN course v St. Andrews totiž hostil v termínu 24.-26. 4. 2023 další z turnajů světového poháru paragolfistů - EDGA St. Andrews Links Open. Místo, na které se nezapomíná, zakusili paragolfisté ve všech možných podobách - se sněžením, větrem, deštěm i sluníčkem. Po prvním soutěžním kole se české kvarteto dělilo o čtvrtou příčku a leaderboard sliboval napínavý průběh finiše.

Grabmasters 2023 pro paragolf

Ani v letošním ročníku nechyběli na startovní listině Grabmasters – jediného turnaje kategorie major na území České republiky – reprezentanti CZDGA. Výzvu v podobě čtyř soutěžních kol na rány z bílých odpališť se již po několikáté vydali zdolat zkušení Pavel Bambousek se svým paragolferem a Jakub Kovařík, za doprovodu nováčka turnaje Ivana Strakoše. Klání se odehrálo ve dnech 6.-9. 4.

Italian Open for Golfers with a Disability

Golf Club Royal Park I Roveri hostil ve dnech 5.-7. dubna 2023 turnaj světového poháru paragolfistů, 23. ročník Italian Open for Golfers with a Disability. Mezi sedmi desítkami soutěžících o body do světového žebříčku WR4GD nechyběli ani reprezentanti ČR, tým odcestoval do Itálie ve složení František Bican, Václav Mráz, David Sellner, Milan Turek a Vladimír Zelenka. Nejlépe se na hřišti dařilo Davidu Sellnerovi, který po prvním soutěžním kole dokonce figuroval na bronzové pozici, a nakonec z toho bylo parádní 5. místo v kategorii stableford.

Golf bez bariér naděluje

Díky projektu Golf bez bariér jsme v pátek 20. 1. 2023 mohli předat dětem ze ZŠ a SŠ pro sluchově postižené v Českých Budějovicích ještě jeden povánoční dárek. Hráči zdejší akademie si s nadšením rozbalili a ihned otestovali své nové golfové vybavení. Přejeme dětem, ať jim přinese spoustu radosti a sportovních zážitků.
 

Stříbrná radost na EDGA Amendoeira Faldo

V portugalském Amendoeira Golf Resort se ve dnech 17.-19. 1. 2023 odehrál druhý turnaj EDGA Tour - EDGA Amendoeira Faldo. Soutěžním kolům jako obvykle předcházelo kolo cvičné, v němž se čtveřice reprezentantů Václav Mráz, David Sellner, Milan Turek a Vladimír Zelenka seznámila s krásným a náročným hřištěm. Zvlněné jamky s komplikovanými bunkry zakomponované do terénu tvořeného skalami vyžadují přesnou hru a odměňují nádhernými výhledy na okolní kopce.

Sezóna zahájena zlatem na EDGA Amendoeira O'Connor

Prvním turnajem odstartoval letošní ročník EDGA Tour, který paragolfistům opět nabídne několik desítek turnajů, na nichž bude možno sbírat body do světového žebříčku WR4GD. Dějištěm EDGA Amendoeira O'Connor se ve dnech 13.-15. 1. 2023 stal Amendoeira Golf Resort v Portugalsku. České barvy vyrazila hájit pětice reprezentantů: Vlastimil Hebelka, Václav Mráz, David Sellner, Milan Turek a Vladimír Zelenka.

Večer českého golfu 2022

Na 27. ročníku Večera českého golfu, který mohli v přímém přenosu sledovat i diváci českého kanálu Golf Channel, byli v sobotu 17. 12. 2022 vyhlášeni nejlepší čeští golfisté za rok 2022. Výroční cenu České golfové asociace hendikepovaných převzal z rukou viceprezidenta CZDGA Aleše Süssera talentovaný a cílevědomý junior Filip Rataj, který v letošní úspěšné sezóně dosáhnul na nejvyšší příčku na Mezinárodním mistrovství ČR v golfu hendikepovaných, zlato vybojoval i na Mezinárodním mistrovství Slovenska a z bronzu se radoval na turnaji světového poháru Czech Disabled Golf Masters.

SNAG golfová akademie Jihlava

S velkou radostí vítáme do našeho programu Golf bez bariér žáky ZŠ speciální a Praktické školy Jihlava, pro něž byla nově otevřena další z našich golfových akademií, které využívají výukový systém SNAG. Tento systém je souborem herních a výukových pomůcek z plastu a textilu, které lze využít jak venku, tak v místnosti, a snadným a zábavným způsobem učí základy golfu a pokročilejším umožňuje plynulý přechod ke hře skutečnými golfovými holemi a míčky.

Stránky