Všechny články

Stříbro a bronz na German International Disabled Championship 2021

V německém Warnemünde Golf Club se ve dnech 23.-25. 9. 2021 odehrál turnaj světového poháru German International Disabled Championship 2021. Na místě nechyběla ani šestice našich reprezentantů – Zbyněk Kotek, Jan Procházka, Filip Rataj, Zbyněk Vavrečka, Ivan Strakoš a Lukáš Šnobl. Pro Filipa, Honzu a Ivana byl tento turnaj jejich zahraniční premiérou a nasbírali mnohé cenné zkušenosti do dalších klání.

CZDGA Golf Tour 2021 - Pyšely

V sobotu 11. 9. 2021 jsme odehráli další turnaj českého poháru CZDGA Golf Tour 2021 a tentokrát jsme se po loňské pauze opět vrátili na překrásné hřiště v Loreta Golf Club Pyšely, resortu podporujícího aktivity paragolfistů již řadu let. Celý den provázelo příjemné letní počasí, hráči si užili krásnou hru na skvěle připraveném hřišti a dorazili zpět do klubovny s velmi kvalitními výsledky. V kategorii HCP do 18,4 zvítězil Lukáš Šnobl výkonem 41 stbl. Nejvíce bodů ze hřiště přinesl Ivo Kolman, kterému 48 stbl. zajistilo prvenství v kategorii HCP 18,5 – 36.

Timo Klischan obhájil titul na Czech Disabled Open 2021

V Golf Resort Česká Lípa se ve dnech 27.-29. 8. 2021 odehrálo třídenní Mezinárodní Mistrovství ČR v golfu hendikepovaných. Na startovní listině turnaje světového žebříčku paragolfistů WR4GD se objevilo na šest desítek hráčů z České republiky, Slovenska, Nizozemí, Německa, Itálie a Norska. Jako obvykle si kromě paragolfistů ve společných flightech poměřili své golfové umění i rodinní příslušníci a přátelé z řad zdravých.

European Individual Championship for Golfers with Disability 2021

Na O´Connor Jnr. Course v Amendoeira Golf Resort v Portugalsku se ve dnech 21.-24. 8. 2021 odehrála nejvýznamnější událost světového kalendáře paragolfistů - Mistrovství Evropy jednotlivců v golfu hendikepovaných. Turnaj, který měl původně proběhout v roce 2020 ve Švédsku, byl z důvodu pandemie několikrát přeložen a zúčastnilo se jej šest desítek špičkových hráčů Evropy se všemi druhy tělesného i zdravotního postižení.

Golf pro Paraple 2021

V pátek 13. 8. 2021 se hráči CZDGA zúčastnili 11. ročníku charitativního turnaje Golfu pro Paraple, s výmluvným podtitulem "Na handicap nehrajeme", který se odehrál v krásném prostředí Cihelny Golf & Wellness Resort. Výtěžek z celé akce použije Centrum Paraple na svoji činnost a přijela ji podpořit řada známých osobností a golfistů. Na startovní listinu se tentokrát vešlo 99 hráčů, včetně 10 paragolfistů, a umístění našich reprezentantů na medailových příčkách opět přesvědčilo o možnostech golfu nabídnout rovnocennou hru zdravým i hendikepovaným.

CZDGA Golf Tour 2021 - Mstětice

Se srpnovým turnajem CZDGA Golf Tour 2021 jsme v sobotu 7. 8. 2021 zavítali na, hráči CZDGA velmi dobře známé a oblíbené, partnerské hřiště Golf Club Mstětice. Slunečné teplé počasí nás provázelo celý den a poskytlo tak všem účastníkům ideální podmínky pro hru. Nejlépe je tentokrát využili a na příčky nejvyšší ve svých kategoriích dosáhli Ivan Strakoš, Martin Savara a Josef Svrček.  Z vítězství ve vložené soutěži Nearest to pin se radoval Milan Turek, Longest drive žen patří Jitce Andrysové, mezi muži byl dnes nejdelší Lukáš Šnobl. Gratulujeme!

Medaile pro české paragolfisty na International Bavarian Championship of disabled golfers 2021

Po dlouhé pauze zapříčiněné pandemií měli naši paragolfisté opět příležitost pokusit se vybojovat body do světového žebříčku WR4GD na zahraničním turnaji. Dějištěm Mezinárodního mistrovství Bavorska v golfu hendikepovaných se ve dnech 30.7.-1.8.2021 stal Golfpark München Aschheim a reprezentace na něj odcestovala ve složení: Pavel Bambousek, Vladimír Frinta, Vlastimil Hebelka, František Hes, Stanislav Jirásek, Zbyněk Kotek, Václav Mráz, Milan Turek a Zbyněk Vavrečka.

CZDGA Golf Tour 2021 - Alfrédov

V neděli 18.7.2021 jsme s dalším turnajem českého poháru CZDGA Golf Tour 2021 zavítali do Golf & Wellness resort Alfrédov, půvabného koutu západních Čech se staletou lipovou alejí. Spolu s našimi přáteli a partnery asociace jsme prožili další krásný den plný pohody a krásných sportovních výkonů při zdolávání četných nástrah hřiště. V kategorii na rány se dnes nejvíce dařilo Markovi Sajnerovi, ve stablefordové kategorii se z vítězství radoval Mirek Frinta.

Czech Disabled Golf Masters 2021

Golf Resort Black Bridge se stal ve dnech 29.6.-1.7. 2021 dějištěm jubilejního desátého ročníku turnaje světového poháru v golfu hendikepovaných Czech Disabled Golf Masters 2021. Po loňské pandemické přestávce a přetrvávajících omezeních byl tento turnaj prvním v letošním roce, na němž měli nejen čeští paragolfisté možnost uhrát body do světového žebříčku WR4GD. Na startovní listině se objevilo 56 hráčů z 8 zemí.

Emil Open 2021

Tým CZDGA se v Brně zúčastnil letních evropských her handicapované mládeže EMIL OPEN 2021, kde dostal možnost odprezentovat paragolf a nabídnul možnost vyzkoušet hru za využití sady SNAG, která snadným a zábavným způsob umožňuje výuku základů golfu a pokročilejším pak umožňuje plynulý přechod ke hře skutečnými golfovými holemi a míčky. Na EMIL OPEN dorazilo do Brna více než pět set sportovců z několika zemí. Děkujeme pořadatelům za opětovné pozvání na akci a gratulujeme všem zúčastněným ke krásným výkonům.
 

Stránky