Všechny články

Večer českého golfu 2019

Nejlepší čeští golfisté roku 2019 byli oceněni během slavnostního Večera českého golfu, jehož 24. ročník proběhl v neděli 15. 12. 2019 ve Slovanském domě. Výroční cenu České golfové asociace hendikepovaných si odnesl tým ve složení Stanislav Jirásek, Zbyněk Kotek, Jakub Kovařík, Václav Mráz, který se svým červnovým vítězstvím na European Nations Cup ve Španělsku postaral o největší mezinárodní úspěch letošní sezóny. GRATULUJEME! 

Záznam z předání ceny zde:
https://youtu.be/nrj1StVFW_0

Turnaj na simulátorech + soustředění prosinec 2019

O víkendu 14.-15.12.2019 jsme zakončili letošní soutěžní sezónu, a zároveň si připomněli blížící se 10. výročí založení CZDGA, turnajem na simulátorech a dvoudenním soustředěním v Golf Centru Hotelu Čechie v Praze. Trenéři Barbora Vejlupková a Jakub Važanský opět poskytli hráčům řadu cenných rad, které mnozí využili hned při turnajovém klání. Nejlépe z něj vyšel a pohár za první místo si odnesl Lukáš Šnobl, druhý skončil Tomáš Prouza, třetí místo vybojoval Ivan Strakoš.

Golfová akademie České Budějovice – předvánoční turnaj

V pátek 6.12.2019 jsme pro hráče golfové akademie při MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené České Budějovice uspořádali předvánoční turnaj ve SNAG golfu. Malí golfisté si turnaj moc užili a za podpory trenérů CZDGA předvedli, jak se neustále zlepšují. Gratulujeme všem hráčům k jejich krásným výkonům.
 

Golfová akademie Neratovice

Těší nás, že díky projektu Golf bez bariér mohla zahájit činnost další z golfových akademií, tentokrát při Základní škole a Praktické škole Neratovice. První lekce mají noví golfisté již za sebou a my jim přejeme hodně radosti ze hry.
 

Zimní soustředění - listopad 2019

S poklesem venkovních teplot jsme se opět přesunuli k naší tradiční zimní přípravě v Golfcentru Hotelu Čechie v Praze. První tréninky proběhly o víkendu 23.-24. 11. 2019 a hráči spolu s trenéry Barborou Vejlupkovou a Jakubem Važanským zhodnotili uplynulou sezónu a začali pracovat na dalším zlepšení krátké i dlouhé hry. Děkujeme oběma za celodenní péči, stejně jako Golfcentru Hotelu Čechie za možnost využívání tréninkových prostor, a těšíme se na lekce příští.
 

EDGA Algarve Open 2019 – stříbro a bronz na závěr sezóny

Tradiční účastí na EDGA Algarve Open (14.-16. 11. 2019) zakončili čeští paragolfisté turnajovou sezónu 2019 a stejně jako v minulých letech, i letos se v portugalském Pestana Vila Sol českým barvám dařilo. Do Algarve tentokrát odcestovala šestičlenná výprava ve složení: Jiří Janda, Pavel Kamír, Zbyněk Kotek, Miroslav Lidinský, Tomáš Prouza a Aleš Süsser. Na start velmi kvalitně obsazeného turnaje se postavilo celkem 72 hráčů z 22 zemí, kteří kromě umístění bojovali rovněž o body do světového žebříčku WR4GD (World Ranking for Golfers with Disability).

Medaile na XII Daikin Madrid Open for Disabled Golfers

Centro Nacional de Golf – hřiště, které hostilo Spanish Open 2018, turnaj European Tour, se ve dnech 25. – 27. 10. 2019 stalo dějištěm XII Daikin Madrid Open for Disabled Golfers, jednoho z největších turnajů letošní série započítávané do světového žebříčku WR4GD (World Ranking for Golfers with Disability). Na start se postavilo více než 100 hráčů z 16 zemí včetně pětice českých reprezentantů – Pavla Bambouska, Zbyňka Kotka, Tomáše Prouzy, Aleše Süssera a Zbyňka Vavrečky.

CZDGA Golf Tour 2019 - Kácov

Naše velké poděkování tentokráte míří do Panorama Golf Resort, kde jsme v neděli 6. 10. 2019 odehráli závěrečný turnaj ze série CZDGA Golf Tour 2019. Velmi rádi jsme přijali pozvání do finálového turnaje Panorama Golf Tour a společně s místními hráči, kteří se rovněž nenechali odradit ranním pohledem na teploměr, si užili krásný golf na špičkovém hřišti s nádhernými výhledy do okolní krajiny. Na start se postavilo 73 hráčů a ani tentokrát se paragolfisté mezi zdravými kolegy neztratili. Nearest to pin vyhrál Zbyněk Kotek a velkou radost nám udělal i Mirek Frinta svým 4.

Paragolf na Subterra Open Weekend

O víkendu 28.-29. 9. 2019 proběhl v Doksech zážitkový víkend s Cestou za snem „Subterra Open Weekend“ plný inspirativního programu pro zdravé i handicapované. Patronem jednoho z tematických okruhů se stal Pavel Bambousek a spolu se Zbyňkem Kotkem představili paragolf více než 450 účastníkům celé akce, kteří s velkým zájmem tento sport vyzkoušeli a předvedli skvělé výkony. Velmi nás těší, že jsme mohli být součástí této akce.
 

Zlato v kategorii vozíčkářů na Austrian Open

Náročné kopcovité hřiště Golfclub Stärk Ansfelden se o víkendu 21.-22. 9. 2019 stalo dějištěm 13. ročníku International Austrian Open 2019 For Golfers With Disabilities, turnaje světového poháru započítávaného do žebříčku WR4GD. Do Rakouska odcestovala devítičlenná reprezentace ve složení: Pavel Bambousek, František Hes, Stanislav Jirásek, Pavel Kamír, Zbyněk Kotek, Jakub Kovařík, Tomáš Prouza, Lukáš Šnobl a Aleš Süsser. Páteční „zahřívací“ kolo proběhlo formou soutěže týmů jako „Come Together Disabled Tournament“ a nejúspěšnější čtveřici dopomohl k vítězství i Stanislav Jirásek.

Stránky