Všechny články

CZDGA Golf Tour 2021

Těšíme se na další ročník českého poháru CZDGA Golf Tour. Konkrétní termíny v daných měsících budou upřesněny podle aktuální epidemiologické situace a po potvrzení turnajů světového poháru v zahraničí.
 
CZDGA Golf Tour - Pyšely otevřený turnaj série pro tuzemské i zahraniční hráče duben 2021
CZDGA Golf Tour - Mstětice otevřený turnaj série pro tuzemské i zahraniční hráče duben - květen 2021
CZDGA Golf Tour - Hluboká nad Vltavou

Turnajový kalendář 2021

Přehled turnajů světového žebříčku WR4GD, českého poháru CZDGA Golf Tour 2021 a ostatních akcí naleznete níže, další termíny budou přidávány průběžně po jejich zveřejnění. Konkrétní termíny turnajů českého poháru CZDGA Golf Tour 2021 v daných měsících budou upřesněny podle aktuální epidemiologické situace a po potvrzení turnajů světového poháru v zahraničí.
 
15.-16.3.2021 Victorian Blind Golf Open, Rosebud Golf Course, Austrálie
21.-24.3.2021

BOUKAL s.r.o. podporuje hendikepované sportovce

Děkujeme mnohokrát firmě BOUKAL s.r.o. za zapůjčení vozu Ford Tourneo Custom, který bude sloužit jako první oficiální podpůrný vůz pro zajištění golfových akademií probíhajících na speciálních školách pro děti a mládež s tělesným či zdravotním postižením. CZDGA si této významné podpory sportovní aktivity hendikepovaných velice váží.

Večer českého golfu 2020

Na 25. ročníku Večera českého golfu, který v neděli 13. 12. 2020 odvysílal český kanál Golf Channel, byli vyhlášeni nejlepší tuzemští golfisté za rok 2020. Mezi oceněné se zařadil i hráč na paragolferu Milan Turek, který převzal z rukou prezidenta CZDGA Miroslava Lidinského Výroční cenu České golfové asociace hendikepovaných za letošní rok. Milanovi gratulujeme k povedené sezóně a přejeme mnoho dalších golfových úspěchů a radosti ze hry.

Kompletní výsledky zde:
https://bit.ly/2Wok7eW
 

CZDGA Golf Tour 2020 - Ostravice

Poslední turnaj z letošní série CZDGA Golf Tour 2020 se odehrál v sobotu 26. 9. 2020 a paragolfisté tentokrát zamířili do nádherného Golf Resort Ostravice, který hostil turnaj českého poháru hendikepovaných golfistů poprvé. Vzhledem k lokalitě turnaj pro většinu hráčů znamenal i premiéru na zdejší hřišti, kterou si i přes poměrně nízké teploty a odložený start po několikahodinovém vydatném dešti, náramně užili. Děkujeme Golf Resort Ostravice za krásně prožitý den, podporu a veškerý servis.
 

Sportovní den Olešovice

Ve středu 9.9.2020 se v Praktické a Speciální ZŠ Olešovice konal sportovní den – Paralympijská výzva.
Této akce se zúčastnil též zástupce CZDGA Zbyněk Kotek, s jehož pomocí si děti mohly otestovat, jak dokážou zvládnout své první golfové údery. Dařilo se jim náramně a my děkujeme všem pořadatelům, učitelům i dětem za krásně strávené sportovní dopoledne.

Fotogalerie zde:
 https://photos.app.goo.gl/WgFyzmng9HENwppg6
 

Timo Klischan vítězem Czech Disabled Open 2020

Golf resort Česká Lípa hostil ve dnech 28.-30. 8. 2020 jubilejní desátý ročník Mezinárodního mistrovství České republiky v golfu hendikepovaných (Czech Disabled Open 2020). Již po čtvrté v řadě bojovali paragolfisté o body do světového žebříčku paragolfistů WR4GD (World Ranking for Golfers with Disability) právě na zdejším nádherném hřišti a ani tentokrát se soutěžní klání neobešlo bez sice krátkého, zato vydatného osvěžení shora v samém závěru finálového kola.

Golf bez bariér - Malvazinky

V posledním srpnovém týdnu se v rámci projektu Golf bez bariér uskutečnilo setkání klientů rehabilitační kliniky Malvazinky s reprezentantem CZDGA Zbyňkem Kotkem a profesionálním trenérem Otakarem Marešem. V tréninkovém centru Hodkovičky si pod jejich vedením si vyzkoušeli základní golfové údery a stejně jako mnozí před nimi se přesvědčili, že golf je možné hrát i se zdravotním handicapem. Setkání provázela dobrá nálada a v hráčích se i přes různá omezení nezapřela bojovnost a soutěživost.

Čeští paragolfisté na Ladies European Tour

V zážitek, na který se nezapomíná se proměnilo pozvání k účasti v PRO AM Tipsport Czech Ladies Open v Berouně, kde ve společném flightu nastoupili španělská profesionální hráčka Carmen Alonso a reprezentanti ČR v paragolfu Jakub Kovařík, Pavel Bambousek a Miroslav Lidinský. Ve formátu Texas Scramble dokázali společně zahrát skvělý výsledek -6, což jasně dokazuje, že golf je opravdový sport bez bariér. Reportáž a dojmy Jakuba najdete zde

CZDGA Golf Tour 2020 - Mstětice

Český pohár CZDGA Golf Tour 2020 pokračoval ve středu 29. 7. 2020 již čtvrtým turnajem a místem dění se tentokrát stal Golf Club Mstětice, který dlouhodobě funguje jako jedno z tréninkových center a partnerských hřišť CZDGA. Za krásného letního počasí opět vyrazily společné flighty paragolfistů, přátel a partnerů sbírat body do celoročního žebříčku. Do hry místy vstupoval proměnlivý vítr, ale hráči dokázali tuto lehkou komplikaci skvěle vykompenzovat znalostí hřiště z let minulých, kdy se právě zde odehrály poslední tři ročníky turnaje světového poháru Czech Disabled Golf Masters.

Stránky