Všechny články

CZDGA Golf Tour 2022 - Hluboká nad Vltavou

Zámecký Golf Resort Hluboká patří k tradičním zastávkám naší CZDGA Golf Tour a návštěvu jednoho z nejkrásnějších hřišť jsme nevynechali ani v sezóně letošní. V neděli 15. 5. 2022 jsme zde odehráli zahajovací turnaj nového ročníku českého poháru, na který se po dlouhé zimní pauze již všichni moc těšili. Ne zcela v souladu s pranostikami vážícími se k půli května panovalo teplé slunečné počasí a ideálních podmínek pro hru hráči beze zbytku využili. Pro umístění „na bedně“ bylo zapotřebí posbírat pěknou řádků stablefordových bodů a paragolfisté se opravdu činili.

24th Summer Deaflympics 2021

V brazilském Caxias do Sul se ve dnech 1.-15. 5. 2022 odehrály 24. letní deaflympijské hry, nejvýznamnější akce roku pro sportovce se sluchovým postižením. Původní termín her musel být kvůli pandemii Covid 19 o jeden rok přeložen. Česká republika měla poprvé v historii deaflympijských her zastoupení v golfovém turnaji a rovnou dvojnásobné.

ParaFest Ostrava

V ostravském Trojhalí Karolina se ve dnech 5.-7. 5. 2022 uskutečnil první ročník ParaFestu, festivalu pro širokou veřejnost, propojujícího svět handicapovaných se světem bez handicapu. Návštěvníkům nabídnul tři dny plné sportu, hudby, zábavy a dalšího doprovodného programu, jejichž cílem bylo zprostředkovat všem bez rozdílu společný zážitek a představit svět handicapovaných z různých oblastí každodenních aktivit. Stovky návštěvníků se zájmem využily příležitost zkusit mnoho různých sportovních disciplín, netradičně z pohledu hendikepovaných sportovců.

Soustředění reprezentace – nominační turnaj Kácov

Druhý nominační turnaj pro červnové Mistrovství Evropy odehrál reprezentační tým CZDGA v sobotu 23. 4. 2022. Hřiště, na kterém se v Belgii bude o cenné kovy bojovat, nabízí jen velmi málo jamek, na nichž nevstupuje do hry voda, a proto volba resortu tentokrát padla na Panorama Golf Resort a jeho nádhernou devítku River. Za doprovodu hlavního trenéra reprezentace Pavla Ambrože ji hráči absolvovali dvakrát za sebou, a tak většina z nich dostala příležitost ujistit se o správnosti postupu při hraní z trestné oblasti či využití různých možností úlevy.

Soustředění reprezentace - nominační turnaj Zbraslav

V rámci přípravy na červnové Mistrovství Evropy absolvoval reprezentační tým CZDGA první ze dvou nominačních turnajů. Pod dohledem hlavního trenéra reprezentace Pavla Ambrože odehráli paragolfisté v neděli 17.4.2022 18 jamek v Prague City Golf a mnozí svými výkony trenéra potěšili, když mu předvedli, jak zvládnou zimní vylepšení hry přenést z rohožek i na hřiště. Děkujeme všem za účast a nasazení, další měření sil čeká reprezentaci následující sobotu v Panorama Golf Resort.
 

Soustředění reprezentace - březen 2022

Naši zimní přípravu jsme zakončili dvoudenním soustředěním reprezentace, které se uskutečnilo 25. a 26. 3 2022 v Golfcentru Čechie. Po oba dny panovalo teplé slunečné počasí a mohli jsme tak plně využít veškeré možnosti venkovního drivingu. S ohledem na blížící se nominaci na týmové Mistrovství Evropy absolvovali hráči podrobné testování celé škály golfových úderů od patování přes chip, příhry z kratších i delších vzdáleností až po drive. Vše ostřížím zrakem sledoval a body za dosažení požadovaných cílů uděloval hlavní trenér reprezentace Pavel Ambrož.

Golfová akademie ZŠ Starostrašnická

Projekt Golf bez bariér cílí na hráče všech výkonnostních úrovní. Pro úplné začátečníky je výborným prostředkem k seznámení se základními golfovými údery systém SNAG, který kromě zábavy zároveň skvěle trénuje rovnováhu, vizuální vnímání a koordinaci, a je proto často využíván i v různých rehabilitačních a terapeutických zařízeních. Radost ze hry pravidelně přináší i nadšeným žákům naší golfové akademie v ZŠ speciální Starostrašnická v Praze.
 

Zimní soustředění - březen 2022

Teploty příjemně stoupají, hřiště se postupně otevírají a zimní příprava hráčů CZDGA v Golfcentru Čechie míří do finále. Předposlední společný trénink proběhnul v sobotu 19.3.2022, opět pod taktovkou hlavního trenéra reprezentace Pavla Ambrože. Báječná atmosféra, další stovky odpálených míčků, obdivuhodné nasazení všech zúčastněných a neoddiskutovatelné pokroky. Těšíme se na novou sezónu a děkujeme za příležitosti, které nám projekt Golf bez bariér přináší.
 

Zimní soustředění - únor 2022 podruhé

Čeští paragolfisté finišují se zimní přípravou. V sobotu 26.2.2022 jsme se v Golfcentru Čechie sešli k dalšímu soustředění a celodenní akce se opět těšila velkému zájmu hráčů. Všichni se snaží na novou sezónu připravit co nejlépe a v jejich úsilí je i tentokrát maximálně podpořil hlavní trenér reprezentace Pavel Ambrož. Patří mu velký dík za jeho obětavost, stejně tak jako Golfcentru Čechie, které hendikepovaným hráčům poskytuje skvělé zázemí, jež pravidelně využívají nejen pro hromadné akce, ale v mezidobí hojně i pro tréninky individuální.
 

Golfová akademie Neratovice – SNAG turnaj

Do projektu Golf bez barier je již několik let zapojena i Základní škola a Praktická škola Neratovice. Stejně jako žáci jiných akademií, i zdejší golfisté rádi soutěží a na turnaj ve SNAG golfu, který jsme pro ně uspořádali, se moc těšili. Do boje o sady medailí pustili s velkým zápalem a všichni se snažili uhrát co nejlepší výsledek. Gratulujeme všem zúčastněným ke krásným výkonům a děkujeme nejen soutěžícím dětem, ale i jejich učitelům.
 

Stránky