Všechny články

EDGA Algarve Masters 2024

Druhý turnaj EDGA Tour 2024 se odehrál v portugalském Pestana Gramacho GR ve dnech 18.- 20. ledna 2024. Rovných 60 hráčů se pustilo do boje o body do světového žebříčku WR4GD ve třech kategoriích – Strokeplay Gross, Strokeplay Nett a Stableford. Během jednoho cvičného a dvou soutěžních kol si hráči na velmi krásném a velmi kopcovitém hřišti užili jak sluníčko, tak mraky a více či méně vydatné přeháňky. Nejlépe napříč startovním polem si vedl francouzský reprezentant Thomas Colombel, který zvítězil s celkovým skóre 3 rány pod par.

Turnajová sezóna 2024 zahájena bronzem na EDGA Algarve Classic

V neděli 14. ledna odstartoval v portugalském GR Pestana Pinta první ze série turnajů EDGA Tour 2024. Na start EDGA Algarve Classic se postavilo 52 hráčů včetně dvou českých reprezentantů - Václava Mráze a Milana Turka, kteří se na náročném kopcovitém hřišti utkali se svými soupeři v kategorii stableford ve dvou soutěžních kolech. Úvodní turnaj se pro české barvy skvěle vydařil a bronzová příčka Vaška Mráze znamenala první medailový zisk letošní sezóny. Gratulujeme !!! Milan Turek doplnil úspěch krásným pátým místem.

Večer českého golfu 2023

Ve středu 20. prosince 2023 proběhnul v pražském Slovanském domě 28. ročník Večera českého golfu. Během slavnostního večera byli vyhlášeni nejlepší čeští amatérští i profesionální golfisté za rok 2023 a nechybělo ani ocenění pro nominovaného z řad paragolfistů. Výroční cenu České golfové asociace hendikepovaných letos z rukou prezidenta CZDGA Miroslava Lidinského převzal junior Richard Pavel, který má ve svých 16 letech na kontě již řadu domácích i mezinárodních úspěchů.

Seminář sportovní psychologie s Janem Mühlfeitem

V rámci zahájení přípravy na sezonu 2024 byli reprezentanti ČR v paragolfu pozvání na seminář sportovní psychologie s Janem Mühlfeitem na téma Mentální odolnost během sportovního výkonu. Díky uvolněné interaktivní komunikaci s "Honzou" se výkonnostní sportovci s postižením dozvěděli mnoho zajímavých informací z oblasti genetiky a epigenetiky, jak probíhají procesy vnímání, soustředění a koncentrace. Souvislosti vizualizace a rozhodování si každý účastník prakticky "zasadil" do vlastních používaných postupů a rituálů před výkonem.

EDGA Algarve Open 2023

Těsně před koncem listopadu vyvrcholila letošní série turnajů EDGA Tour 2023. V portugalském Golf Pestana Vila Sol se ve dnech 23. -25. 11. 2023 odehrál EDGA Algarve Open, závěrečný turnaj letošní sezóny, na němž se bojovalo o body do světového žebříčku WR4GD. Startovní listina tradičního a velmi oblíbeného turnaje čítala 70 hráčů včetně českého kvarteta ve složení: František Bican, Vlastimil Hebelka, Filip Rataj a Vladimír Zelenka. Hřiště ve Vila Sol je nejen velmi krásné, ale též dlouhé a obtížné s všudypřítomnými borovicemi lemujícími úzké ferveje a číhajícími na zatoulané míčky.

Sportovní den Paralympijské výzvy Český Krumlov

Ve středu 22. listopadu proběhnul na ZŠ v Českém Krumlově poslední Sportovní den Paralympijské výzvy 2023, kterého se spolu s týmem ČPV zúčastnil i reprezentant CZDGA Zbyněk Kotek. V rámci bohatého programu dostaly děti příležitost seznámit se i se základy golfu a vyzkoušet své první golfové údery. Nechyběla ani beseda, autogramiáda a diplomy jako upomínky na skvěle strávený den.
 

Golfová akademie ZPŠ Neštěmice

Máme radost, že se nám s počátkem nového školního roku podařilo otevřít další golfovou akademii a Základní škola praktická Neštěmice se tak stala již devátou školou zapojenou do projektu Golf bez bariér. Je třeba opětovně poděkovat všem dárcům, kteří přispěli na nákup golfového vybavení, díky němuž si děti s hendikepem mohou nejen zlepšovat svoji motoriku, koordinaci, rovnováhu a koncentraci, ale i zábavnou formou bojovat proti svému hendikepu.
 

CZDGA - JR FOOD Golf Tour 2023 - Terasy Ústí nad Labem

Golfresort Terasy Ústí nad Labem hostil v neděli 15. října další turnaj CZDGA - JR FOOD Golf Tour 2023. Jeho účastníky vítalo ráno při příjezdu sice chladné, ale slunné počasí, které však po poledni vystřídaly mraky a v druhé polovině hry se hodilo mít v golfovém bagu kromě kulicha i deštník. Na dobré náladě na hřišti to však neubralo. Ve společných flightech nastoupili spolu s paragolfisty též partneři a přátelé CZDGA a poměřili síly ve třech hlavních kategoriích.

Zlato na EDGA President Cup 2023

V italském Royal Park Golf I Roveri se ve dnech 9. -11. 10. 2023 odehrál 3. ročník EDGA President Cup (EDGA Strokeplay Nett Championship). Šampionát, který se koná jednou za dva roky, založil současný president EDGA Tony Bennet na počest svého předchůdce Roberto Caja. Českému týmu se v minulosti na President Cup velmi dařilo a v kategorii mužů má na svém kontě dva tituly z let 2018 (Václav Mráz) a 2021 (Jan Procházka).

Stránky