O České golfové asociaci hendikepovaných

Česká golfová asociace hendikepovaných (CZDGA) je spolek, který vznikl dne 21. 12. 2009 a jehož hlavním cílem je umožnit co největšímu počtu dětí, mládeže a dospělých s tělesným (zdravotním) postižením přístup ke sportovní aktivitě – golfu.

Od 6. 3. 2010 je CZDGA plnohodnotným členským subjektem České golfové federace (ČGF). Dne 1. 6. 2010 jsme se stali členy Evropské golfové asociace hendikepovaných (EDGA), která usiluje o zařazení hendigolfu do programu letních paralympijských her.

Mezi členy CZDGA najdete hráče po amputaci horních i dolních končetin, po ochrnutí od narození či po úrazech, vozíčkáře, hráče se zrakovým nebo sluchovým postižením, mozkovou obrnou, roztroušenou sklerózou či s neurologickým onemocněním, které postihuje pohybový aparát.

Hlavními cíli CZDGA jsou především vytvářet a udržovat vhodné technické i materiální podmínky pro trénink nových zájemců i stávajících členů, budovat celorepublikovou infrastrukturu pro hru a propagaci hendigolfu, realizovat systém vzdělávání pro členy CZDGA, trenéry hendigolfu a ostatní zájemce, propagovat golf hendikepovaných v osvětové činnosti a umožňovat sportovcům i široké laické veřejnosti přístup k nejnovějším informacím a trendům z tohoto sportovního odvětví.

Adidas Performance