Turnaje

European Team Championship / European Nation´s Cup for Golfers with Disability 2024

V německém Golfclub Hösel se ve dnech 18.-20. 7. 2024 odehrálo Mistrovství Evropy týmů. V podmínkách soutěže došlo od minulého šampionátu k několika zásadním změnám, které významně ovlivňují možnosti složení soutěžních týmů a zároveň otevírají možnost účasti na této vrcholné akci mnohem širšímu okruhu hráčů, než tomu bylo doposud. Jak pro kategorii strokeplay (European Team Championship) tak pro kategorii stableford (European Nation´s Cup) nově platí podmínka smíšeného týmu.

Dutch Disabled Open 2024

Cvičným kolem ve formě PRO-AM turnaje odstartoval v pátek 5. 7. 2024 Dutch Disabled Open. V holandském Golf Club Almeerderhout se do zápolení o body do světového žebříčku WR4GD zapojilo celkem 75 paragolfistů včetně českého týmu, který měl zastoupení ve všech hlavních kategoriích:
Strokeplay Gross: Filip Rataj
Strokeplay Nett: Pavel Truhlář
Stableford: František Bican, Vlastimil Hebelka, Pavel Kamír, Václav Mráz, David Sellner, Milan Turek, Vladimír Zelenka

Czech PGA Tour – LÁZNĚ BOHDANEČ OPEN

Naši junioři Tereza Sršňová, Filip Rataj a Lukáš Šnobl měli předposlední červnový týden opravdu napilno, když bezprostředně po odehrání tří kol v rámci Czech Disabled Golf Masters zamířili do Golf Resort Lázně Bohdaneč, kde se v pátek 21. 6. 2024 zúčastnili druhého turnaje Czech PGA Tour – LÁZNĚ BOHDANEČ OPEN. Díky podpoře PGA of Czech Republic, která účast v letošní Czech PGA Tour našim hráčům umožnila, si opět mohli zahrát po boku profesionálů a čerpat zkušenosti a inspiraci pro svůj další herní rozvoj.

Tři medaile pro české paragolfisty na Czech Disabled Golf Masters 2024

V Golf Resort Black Bridge se ve dnech 18.-20. 6. 2024 odehrál 13. ročník Czech Disabled Golf Masters – turnaj světového poháru EDGA Tour, jehož výsledky jsou hráčům započítávány do světového žebříčku hendikepovaných golfistů WR4GD (World Ranking for Golfers with Disability). Black Bridge se stal dějištěm tohoto nejvýznamnějšího mezinárodního turnaje paragolfistů na domácí půdě již počtvrté v řadě a v letošním roce se ho zúčastnilo rekordních 73 hráčů ze 14 zemí včetně 8 hráčů hrajících z vertikalizačních vozíků.

CZDGA Golf Tour 2024 - Kunětická hora

V neděli 9. června 2024 jsme s českým pohárem CZDGA Golf Tour 2024 zavítali do Golf Resort Kunětická hora. Velmi nás těší nově navázaná spolupráce s tímto nádherným resortem, který se v letošním roce stal partnerským hřištěm CZDGA. Vzhledem k široké paletě nabízených služeb, multifunkčnosti kongresového centra a dostupnosti bezbariérového ubytování přímo na hřišti je resort ideálním místem, které v budoucnu rádi využijeme nejen pro další turnaje naší CZDGA Golf Tour, ale i pro pořádání seminářů, workshopů a dalších akcí.

EDGA Pas de Calais Paragolf Open 2024

Turnaj ve francouzském Aa Saint-Omer Golf Club patří ke stálicím kalendáře světového poháru paragolfistů. Jeho 10. ročník se odehrál v termínu 24.- 26. 5. 2024 a s nástrahami technického hřiště a vrtochy počasí se ve třech kategoriích a dvou soutěžních kolech utkalo celkem 68 hráčů včetně pětice českých reprezentantů. Z nich se v Aa Saint-Omer Golf Club nejlépe dařilo Davidu Sellnerovi, který dvěma vyrovnanými koly (32 + 32 stbl.) vybojoval skvělé šesté místo v kategorii stableford. Gratulujeme Davide!

CZDGA Golf Tour 2024 - Hluboká nad Vltavou

V sobotu 27. 4. 2024 jsme v Zámecký Golf Resort Hluboká odstartovali další ročník českého poháru CZDGA Golf Tour 2024 a start to byl po všech stránkách vydařený. Skvěle připravené hřiště, perfektní počasí, dobrá nálada a obdivuhodné sportovní výkony napříč všemi kategoriemi.
K těm nezapomenutelným se jistě zařadí HOLE IN ONE na jamce č. 8, který si na své turnajové konto připsala domácí hráčka Martina Kotková.

1st Glico Paragolf Championship

EDGA Tour 2024 nabízí paragolfistům bezpočet turnajů v řadě destinací bližších i vzdálenějších a na počátku dubna zavítala i do Japonska. Ve dnech 7.-9. dubna 2024 hostil Kanucha Golf Club turnaj světového poháru - 1st Glico Paragolf Championship. Premiérově se turnaje v Japonsku zúčastnili i reprezentanti CZDGA Vlastimil Hebelka a David Sellner.

Velikonoční turnaj golfové akademie

V neděli 31. 3. 2024 se odehrál první letošní venkovní turnaj hráčů z golfové z akademie Integrovaného Centra pro osoby se zdravotním postižením v Horní Poustevně. Krásný slunečný den si užili a své golfové dovednosti prověřili na akademii v Golf Club Grabštejn. Nejlépe se tentokrát dařilo Lubomíru Štichovi, druhý skončil Štefan Schieszel a z třetího místa se radoval Radek Vavřač. Všem gratulujeme! Příští turnaj je pro hráče zdejší akademie naplánován na druhou půli dubna.
 

Stránky