Turnaje

Vítězství Jiřího Jandy na New Zealand All Abilities Championship 2020

Millbrook Resort na Novém Zélandu se stal ve dnech 28.2.-1.3.2020 dějištěm prvního letošního turnaje světového žebříčku WR4GD. New Zealand All Abilities Championship se zařadil k turnajům, které plně podporují inkluzivitu paragolfu a nabízí špičkovým hendikepovaným hráčům možnost zahrát si po boku zdravých profesionálů ve stejném čase, na stejném místě a za zcela stejných podmínek.

Turnajový kalendář 2020


Nová sezóna opět přináší paragolfistům řadu zajímavých akcí. Přehled již potvrzených turnajů světového žebříčku WR4GD, českého poháru CZDGA Golf Tour 2020 a ostatních akcí naleznete níže, další termíny budou přidávány průběžně po jejich zveřejnění.
 
28.2.-1.3.2020 New Zealand All Abilities Championship, Nový Zéland
7.-8.3.2020 Riversdale all Abilities Cup, Austrálie
14.-15.3.2020 Grand Prix Handigolf d’Albret, Francie

EDGA Algarve Open 2019 – stříbro a bronz na závěr sezóny

Tradiční účastí na EDGA Algarve Open (14.-16. 11. 2019) zakončili čeští paragolfisté turnajovou sezónu 2019 a stejně jako v minulých letech, i letos se v portugalském Pestana Vila Sol českým barvám dařilo. Do Algarve tentokrát odcestovala šestičlenná výprava ve složení: Jiří Janda, Pavel Kamír, Zbyněk Kotek, Miroslav Lidinský, Tomáš Prouza a Aleš Süsser. Na start velmi kvalitně obsazeného turnaje se postavilo celkem 72 hráčů z 22 zemí, kteří kromě umístění bojovali rovněž o body do světového žebříčku WR4GD (World Ranking for Golfers with Disability).

Medaile na XII Daikin Madrid Open for Disabled Golfers

Centro Nacional de Golf – hřiště, které hostilo Spanish Open 2018, turnaj European Tour, se ve dnech 25. – 27. 10. 2019 stalo dějištěm XII Daikin Madrid Open for Disabled Golfers, jednoho z největších turnajů letošní série započítávané do světového žebříčku WR4GD (World Ranking for Golfers with Disability). Na start se postavilo více než 100 hráčů z 16 zemí včetně pětice českých reprezentantů – Pavla Bambouska, Zbyňka Kotka, Tomáše Prouzy, Aleše Süssera a Zbyňka Vavrečky.

CZDGA Golf Tour 2019 - Kácov

Naše velké poděkování tentokráte míří do Panorama Golf Resort, kde jsme v neděli 6. 10. 2019 odehráli závěrečný turnaj ze série CZDGA Golf Tour 2019. Velmi rádi jsme přijali pozvání do finálového turnaje Panorama Golf Tour a společně s místními hráči, kteří se rovněž nenechali odradit ranním pohledem na teploměr, si užili krásný golf na špičkovém hřišti s nádhernými výhledy do okolní krajiny. Na start se postavilo 73 hráčů a ani tentokrát se paragolfisté mezi zdravými kolegy neztratili. Nearest to pin vyhrál Zbyněk Kotek a velkou radost nám udělal i Mirek Frinta svým 4.

Zlato v kategorii vozíčkářů na Austrian Open

Náročné kopcovité hřiště Golfclub Stärk Ansfelden se o víkendu 21.-22. 9. 2019 stalo dějištěm 13. ročníku International Austrian Open 2019 For Golfers With Disabilities, turnaje světového poháru započítávaného do žebříčku WR4GD. Do Rakouska odcestovala devítičlenná reprezentace ve složení: Pavel Bambousek, František Hes, Stanislav Jirásek, Pavel Kamír, Zbyněk Kotek, Jakub Kovařík, Tomáš Prouza, Lukáš Šnobl a Aleš Süsser. Páteční „zahřívací“ kolo proběhlo formou soutěže týmů jako „Come Together Disabled Tournament“ a nejúspěšnější čtveřici dopomohl k vítězství i Stanislav Jirásek.

Hvězdou Czech Disabled Open 2019 se stal Slovák Jaroslav Šalaváry

Golf Resort Česká Lípa se ve dnech 7.-8. 9. 2019 stal již potřetí v řadě dějištěm Mezinárodního mistrovství České republiky v golfu hendikepovaných. Kromě titulů mezinárodního a národního mistra zde paragolfisté bojovali i o cenné body do světového žebříčku World Ranking for Golfers with Disability (WR4GD). Spolu s kompletní českou špičkou se na start postavili i paragolfisté z Finska, Nizozemí a Slovenska.

Vodafone Business Golf Tour 2019

Poslední turnaj série Vodafone Business Golf Tour 2019 se odehrál v pátek 16. 8. 2019 v golfovém resortu Greensgate Dýšina. Vodafone Business Golf Tour dlouhodobě podporuje hendikepované golfisty a celou sérii absolvoval i český reprezentant hrající z paragolferu Pavel Bambousek. Na závěrečném turnaji v Dýšině Pavel převzal šek na podporu činnosti asociace, na jehož výsledné částce se kromě promotéra turnaje GPA GOLF nemalou měrou podíleli i účastníci jednotlivých turnajů. Všem patří velké poděkování za jejich podporu.

CZDGA Golf Tour 2019 - Alfrédov

V neděli 11. 8. 2019 jsme v Golf & Wellness Resort Alfrédov odehráli v pořadí již pátý turnaj z letošní série CZDGA Golf Tour 2019. Kromě možnosti uhrát další body do celoročního žebříčku znamenal pro paragolfisty i poslední možnost poměřit síly se spoluhráči před blížícím se Mezinárodním mistrovstvím ČR, které nás čeká na počátku září. Spolu s partnery a podporovateli asociace jsme si tak užili další krásný letní den na pestrém hřišti s linksovými i technickými jamkami s četnými vodními plochami, se staletou lipovou alejí a lákavými výhledy do okolí.

Czech Disabled Golf Masters 2019

Golfový resort Mstětice hostil ve dnech 28.-30. 6. 2019 již devátý ročník turnaje světového poháru v golfu hendikepovaných Czech Disabled Golf Masters 2019. Po mnoha kladných ohlasech zahraničních účastníků na loňský ročník se v letošním roce přihlásilo rekordních 83 hráčů z 19 zemí světa včetně reprezentantů ze zámoří – Kanady a Chile. Rekordní je zároveň účast 12 hráčů hrajících z vertikalizačního vozíku paragolferu v turnaji světového poháru, který není kvalifikačně specializován pouze pro vozíčkáře.

Stránky