Turnaje

CZDGA Golf Tour 2023 - Darovanský Dvůr

V sobotu 13. 5. 2023 jsme zahajovacím turnajem odstartovali další ročník českého poháru – CZDGA Golf Tour 2023. Letos na paragolfisty opět čeká série oblíbených inkluzivních turnajů, které tradičně odehrají ve společných flightech s rodinnými příslušníky, přáteli a partnery asociace. Pro začínající hráče jsou turnaje CZDGA Golf Tour též skvělou příležitostí k získávání herních dovedností za podpory zkušenějších spoluhráčů či asistentů.

Bronz z kolébky golfu

Do samotné kolébky golfu odcestoval na konci dubna šestičlenný tým reprezentantů CZDGA ve složení: František Bican, Vladimír Frinta, Vlastimil Hebelka, Jan Procházka, David Sellner a Vladimír Zelenka. EDEN course v St. Andrews totiž hostil v termínu 24.-26. 4. 2023 další z turnajů světového poháru paragolfistů - EDGA St. Andrews Links Open. Místo, na které se nezapomíná, zakusili paragolfisté ve všech možných podobách - se sněžením, větrem, deštěm i sluníčkem. Po prvním soutěžním kole se české kvarteto dělilo o čtvrtou příčku a leaderboard sliboval napínavý průběh finiše.

Grabmasters 2023 pro paragolf

Ani v letošním ročníku nechyběli na startovní listině Grabmasters – jediného turnaje kategorie major na území České republiky – reprezentanti CZDGA. Výzvu v podobě čtyř soutěžních kol na rány z bílých odpališť se již po několikáté vydali zdolat zkušení Pavel Bambousek se svým paragolferem a Jakub Kovařík, za doprovodu nováčka turnaje Ivana Strakoše. Klání se odehrálo ve dnech 6.-9. 4.

Italian Open for Golfers with a Disability

Golf Club Royal Park I Roveri hostil ve dnech 5.-7. dubna 2023 turnaj světového poháru paragolfistů, 23. ročník Italian Open for Golfers with a Disability. Mezi sedmi desítkami soutěžících o body do světového žebříčku WR4GD nechyběli ani reprezentanti ČR, tým odcestoval do Itálie ve složení František Bican, Václav Mráz, David Sellner, Milan Turek a Vladimír Zelenka. Nejlépe se na hřišti dařilo Davidu Sellnerovi, který po prvním soutěžním kole dokonce figuroval na bronzové pozici, a nakonec z toho bylo parádní 5. místo v kategorii stableford.

Stříbrná radost na EDGA Amendoeira Faldo

V portugalském Amendoeira Golf Resort se ve dnech 17.-19. 1. 2023 odehrál druhý turnaj EDGA Tour - EDGA Amendoeira Faldo. Soutěžním kolům jako obvykle předcházelo kolo cvičné, v němž se čtveřice reprezentantů Václav Mráz, David Sellner, Milan Turek a Vladimír Zelenka seznámila s krásným a náročným hřištěm. Zvlněné jamky s komplikovanými bunkry zakomponované do terénu tvořeného skalami vyžadují přesnou hru a odměňují nádhernými výhledy na okolní kopce.

Sezóna zahájena zlatem na EDGA Amendoeira O'Connor

Prvním turnajem odstartoval letošní ročník EDGA Tour, který paragolfistům opět nabídne několik desítek turnajů, na nichž bude možno sbírat body do světového žebříčku WR4GD. Dějištěm EDGA Amendoeira O'Connor se ve dnech 13.-15. 1. 2023 stal Amendoeira Golf Resort v Portugalsku. České barvy vyrazila hájit pětice reprezentantů: Vlastimil Hebelka, Václav Mráz, David Sellner, Milan Turek a Vladimír Zelenka.

Zlato a bronz na EDGA Algarve Open 2022

V portugalském Golf Pestana Vila Sol se ve dnech 24.-26. 11. 2023 odehrál tradiční EDGA Algarve Open, turnaj ze série EDGA Tour, na němž měli naši reprezentanti letošní poslední příležitost získat body do světového žebříčku WR4GD. Reprezentační tým CZDGA odcestoval ve složení: Pavel Bambousek, František Bican, Pavel Kamír, Václav Mráz, Filip Rataj, David Sellner, Pavel Truhlář, Milan Turek a Vladimír Zelenka. Na startovní listinu se zapsalo 74 paragolfistů z 16 zemí a díky příznivému počasí mohl celý turnaj proběhnout dle plánovaného programu – 1 jedno cvičné kolo a dvě kola soutěžní.

Turnajový kalendář 2023Přehled turnajů světového žebříčku WR4GD, českého poháru CZDGA Golf Tour 2023 a ostatních akcí naleznete níže. Termíny jsou přidávány průběžně po jejich zveřejnění a může ještě dojít k jejich změně.
 
12.-14.1.2023 G4D Tour Hero Cup Abu Dhabi Golf Club, SAE
13.-15.1.2023 EDGA Amendoeira O'Connor Amendoeira Golf Resort, Portugalsko
17.-19.1.2023 EDGA Amendoeira Faldo

CZDGA Golf Tour 2022 - Terasy Ústí nad Labem

V sobotu 8. října 2022 přivítalo mlhavé ráno nad hřištěm Golfresort Terasy Ústí nad Labem paragolfisty, přátele i podporovatele asociace při letošním závěrečném turnaji českého poháru CZDGA Golf Tour 2022. Náročné technické hřiště bylo i přes nepřízeň počasí z předchozích dní ve skvělé kondici, druhou devítku rozzářilo barvami podzimní slunce a restaurace se výtečné postarala o vyhladovělé sportovce. Při společné hře zdravých a hendikepovaných nebyla nouze o legrační okamžiky a golfové míčky často mizely v korunách stromů, aby se poté k radosti hráčů nečekaně objevovaly zpět ve hře.

CZDGA Golf Tour 2022 - Mnich

První podzimní sobota patřila předposlednímu turnaji letošního poháru CZDGA Golf Tour 2022. Skvělý den plný golfu, přátel a dobré nálady jsme tentokrát strávili v krásném prostředí jihočeského Golfresort Monachus, který nás sice ráno přivítal pouhými 4 °C, nicméně sluníčko nelenilo a brzy jsme mohli nadbytečné vrstvy na zbytek dne odložit. Spolu s našimi přáteli a partnery, kterým patří poděkování za veškerou podporu, bojovali paragolfisté o medaile ve třech stablefordových kategoriích a dvou vložených soutěžích.

Stránky