Aktuality

Večer českého golfu 2023

Ve středu 20. prosince 2023 proběhnul v pražském Slovanském domě 28. ročník Večera českého golfu. Během slavnostního večera byli vyhlášeni nejlepší čeští amatérští i profesionální golfisté za rok 2023 a nechybělo ani ocenění pro nominovaného z řad paragolfistů. Výroční cenu České golfové asociace hendikepovaných letos z rukou prezidenta CZDGA Miroslava Lidinského převzal junior Richard Pavel, který má ve svých 16 letech na kontě již řadu domácích i mezinárodních úspěchů.

Večer českého golfu 2022

Na 27. ročníku Večera českého golfu, který mohli v přímém přenosu sledovat i diváci českého kanálu Golf Channel, byli v sobotu 17. 12. 2022 vyhlášeni nejlepší čeští golfisté za rok 2022. Výroční cenu České golfové asociace hendikepovaných převzal z rukou viceprezidenta CZDGA Aleše Süssera talentovaný a cílevědomý junior Filip Rataj, který v letošní úspěšné sezóně dosáhnul na nejvyšší příčku na Mezinárodním mistrovství ČR v golfu hendikepovaných, zlato vybojoval i na Mezinárodním mistrovství Slovenska a z bronzu se radoval na turnaji světového poháru Czech Disabled Golf Masters.

Večer českého golfu 2021

Na 26. ročníku Večera českého golfu, který v sobotu 18. 12. 2021 odvysílal kanál Golf Channel, byli vyhlášeni nejlepší čeští golfisté za rok 2021. Výroční cenu České golfové asociace hendikepovaných převzal z rukou viceprezidenta CZDGA Aleše Süssera velký talent českého paragolfu Jan Procházka, který svého největšího úspěchu letošní sezóny dosáhnul v září v nizozemském Golf Club BurgGolf Purmerend. Zde se mu podařilo zvítězit na turnaji světového poháru EDGA President Cup a stát se tak Mistrem Evropy v kategorii stableford na příští dva roky.

Historický úspěch českého paragolfu - prvenství ve světovém žebříčku hendikepovaných golfistů

Obrovská radost a velká gratulace Jiřímu Jandovi, kterému se podařilo vystoupat až na samotný vrchol světového žebříčku hendikepovaných golfistů WR4GD. Rozhovory České televize s úspěšným reprezentantem naleznete zde:

https://youtu.be/g07VdbCBJs0
https://youtu.be/qn5qKdHLm_U
 

Večer českého golfu 2020

Na 25. ročníku Večera českého golfu, který v neděli 13. 12. 2020 odvysílal český kanál Golf Channel, byli vyhlášeni nejlepší tuzemští golfisté za rok 2020. Mezi oceněné se zařadil i hráč na paragolferu Milan Turek, který převzal z rukou prezidenta CZDGA Miroslava Lidinského Výroční cenu České golfové asociace hendikepovaných za letošní rok. Milanovi gratulujeme k povedené sezóně a přejeme mnoho dalších golfových úspěchů a radosti ze hry.

Kompletní výsledky zde:
https://bit.ly/2Wok7eW
 

Hyundai je první oficiální přepravce České golfové asociace hendikepovaných

Společnost Hyundai Motor Czech navázala spolupráci s Českou golfovou asociací hendikepovaných (CZDGA) a poskytla ji do užívání lehký užitkový automobil Hyundai H1. Prostorný vůz bude sloužit pro přepravu hráčů, materiálního vybavení a další akce podporující hendikepované sportovce. Hyundai je historicky úplně prvním partnerem CZDGA jako přepravce.

Golf bez bariér na PGA Tour Waste Management Phoenix Open 2019

Na níže uvedeném odkazu je možno shlédnout video nádherného příkladu sportovní inkluze a přístupu nejlepších světových golfistů k hendikepovaným sportovcům. Par v podání Amy Bockerstette (Special Olympics) uhraný v rámci cvičného kola PGA Tour Waste Management Phoenix Open 2019, ve společném flightu s loňským vítězem Gary Woodlandem, Mattem Kucharem a dalšími profesionální hráči.

https://www.youtube.com/watch?v=rYSjFvCNP7QGrabmasters pomáhá hendikepovaným golfistům

Velmi si vážíme podpory, které se nám dostalo od hráčů jediného turnaje kategorie major na území České republiky, slavného Grabmasters. Klání těch po všech stránkách nejvytrvalejších golfistů se již tradičně koná na golfovém hřišti Grabštejn. Silná vazba na americké Masters není náhodná, formát turnaje, PAR3 Contest, Večeře šampionů, Legendární zelené sako pro vítěze, .... Potud spousta golfové zábavy, úcty k tradicím, sportovního zápolení. V roce 2017 byla v tichosti bez mediální glorifikace zavedena novinka.

Stránky