Aktuality

Historický úspěch českého paragolfu - prvenství ve světovém žebříčku hendikepovaných golfistů

Obrovská radost a velká gratulace Jiřímu Jandovi, kterému se podařilo vystoupat až na samotný vrchol světového žebříčku hendikepovaných golfistů WR4GD. Rozhovory České televize s úspěšným reprezentantem naleznete zde:

https://youtu.be/g07VdbCBJs0
https://youtu.be/qn5qKdHLm_U
 

Večer českého golfu 2020

Na 25. ročníku Večera českého golfu, který v neděli 13. 12. 2020 odvysílal český kanál Golf Channel, byli vyhlášeni nejlepší tuzemští golfisté za rok 2020. Mezi oceněné se zařadil i hráč na paragolferu Milan Turek, který převzal z rukou prezidenta CZDGA Miroslava Lidinského Výroční cenu České golfové asociace hendikepovaných za letošní rok. Milanovi gratulujeme k povedené sezóně a přejeme mnoho dalších golfových úspěchů a radosti ze hry.

Kompletní výsledky zde:
https://bit.ly/2Wok7eW
 

Hyundai je první oficiální přepravce České golfové asociace hendikepovaných

Společnost Hyundai Motor Czech navázala spolupráci s Českou golfovou asociací hendikepovaných (CZDGA) a poskytla ji do užívání lehký užitkový automobil Hyundai H1. Prostorný vůz bude sloužit pro přepravu hráčů, materiálního vybavení a další akce podporující hendikepované sportovce. Hyundai je historicky úplně prvním partnerem CZDGA jako přepravce.

Golf bez bariér na PGA Tour Waste Management Phoenix Open 2019

Na níže uvedeném odkazu je možno shlédnout video nádherného příkladu sportovní inkluze a přístupu nejlepších světových golfistů k hendikepovaným sportovcům. Par v podání Amy Bockerstette (Special Olympics) uhraný v rámci cvičného kola PGA Tour Waste Management Phoenix Open 2019, ve společném flightu s loňským vítězem Gary Woodlandem, Mattem Kucharem a dalšími profesionální hráči.

https://www.youtube.com/watch?v=rYSjFvCNP7QGrabmasters pomáhá hendikepovaným golfistům

Velmi si vážíme podpory, které se nám dostalo od hráčů jediného turnaje kategorie major na území České republiky, slavného Grabmasters. Klání těch po všech stránkách nejvytrvalejších golfistů se již tradičně koná na golfovém hřišti Grabštejn. Silná vazba na americké Masters není náhodná, formát turnaje, PAR3 Contest, Večeře šampionů, Legendární zelené sako pro vítěze, .... Potud spousta golfové zábavy, úcty k tradicím, sportovního zápolení. V roce 2017 byla v tichosti bez mediální glorifikace zavedena novinka.

Czech Disabled Golf Masters 2017 – poděkování Středočeskému kraji

Dodatečně děkujeme Středočeskému kraji jako partnerovi mezinárodního turnaje světové série European Disabled Golf Tour 2017 - Czech Disabled Golf Masters 2017, který se v červnu letošního roku odehrál na golfovém hřišti ve Mstěticích. I díky podpoře SČK byl tento turnaj nejvyšší úrovně Premiér bezproblémově zabezpečen. Všichni hendikepovaní hráči, stejně jako členové zahraničních doprovodných týmů, vysoce ocenili kvalitu hřiště a zajištění kompletního servisu po celou dobu konání turnaje.

CZDGA projekt Golf bez bariér pomáhá golfové naději

V rámci CZDGA projektu Golf bez bariér se podařilo zapojit další mladou sportovní naději Annu Volákovou do golfové hry. Dne 18.11.2017 byly Anně zástupci CZDGA předány na míru vyrobené golfové hole spolu s novým bagem. Velký dík patří našim dlouholetým fittingovým specialistům GolfGear (Golfsmith) za fitting i přípravu golfové sady Snake Eyes. Po předání se Anička zapojila do právě probíhajícího soustředění a mohla tak novou golfovou výbavu s pomocí trenérky hned "zkrotit".

Fantastický úspěch Zbyňka Kotka na Hluboké

Sportovní inkluze? Ano, je to realita…. Zbyněk Kotek zahrál vyrovnanou partii v klubové soutěži na Hluboké ve hře na jamky s profesionálem Pavlem Ambrožem, který mimochodem zvítězil v letošním roce v republikové jamkovce ČGF a stal se absolutním mistrem ČR. Je potěšující, že na sebe ve finálovém pavouku narazili reprezentant ČR v golfu hendikepovaných Kotek a profesionální hráč Pavel Ambrož, který je zároveň trenérem hendigolfu.

Příprava na Czech Disabled Golf Masters s Markem Novým

Přípravy na Czech Disabled Golf Masters 2017 jsou v plném proudu. Nejen logistika, ale i příprava českých reprezentantů. Hráči A týmu Zbyněk Kotek a Miroslav Lidinský (GK Hluboká nad Vltavou), Aleš Süsser (GK Darovanský dvůr) a Tomáš Prouza (Park Golf Club Hradec Králové) trénovali přímo na Mstěticích pod vedením profesionála Marka Nového. Právě Mstětice jsou Markovo oblíbeným a zároveň "nachozeným" hřištěm.

Stránky