Český hattrick na Dutch Disabled Open

GC Leeuwenbergh

V holandském GC Leeuwenbergh se ve dnech 5.-7. července 2023 odehrál další turnaj světového poháru EDGA Tour - Dutch Disabled Open 2023. Pod českou vlajkou v turnaji nastoupili: Pavel Bambousek, František Bican, Václav Mráz, Jan Procházka, Filip Rataj, David Sellner, Milan Turek a Vladimír Zelenka.

Ranní pohled na radar v den cvičného kola nenaznačoval zrovna optimální podmínky pro hru, Nizozemí zasáhla letní bouře Poly s nárazy větru až kolem 150 km/h, ale do odpoledního startu se naštěstí přeci jen vyčasilo a paragolfisté mohli vyrazit na seznámení s hřištěm. Tuto část náš tým rozhodně nezanedbal a skvěle ji zúročil v kolech soutěžních. Čeští reprezentanti ovládli nejpočetnější kategorii stableford (31 startujících) a na stupních vítězů nenechali jediné místo volné.

Zlato vybojoval s celkovým počtem 77 stbl Vladimír Zelenka, stříbrná medaile skončila na krku Jana Procházky za 64 stbl. a kolekci doplnil bronzem Milan Turek, rovněž s 64 stbl. Do první desítky se na skvělém pátém místě probojoval ještě František Bican. Václav Mráz skončil na 13., David Sellner na 14. místě. Pavel Bambousek bohužel musel kvůli technickým problémům vertikalizačního vozíku z finálového kola odstoupit.

Jediný český zástupce v kategorii Strokeplay net Filip Rataj veze domů krásné 7. místo.

Gratulujeme a děkujeme celému týmu za skvělou reprezentaci.