Czech Disabled Golf Masters 2021

Golf Resort Black Bridge

Golf Resort Black Bridge se stal ve dnech 29.6.-1.7. 2021 dějištěm jubilejního desátého ročníku turnaje světového poháru v golfu hendikepovaných Czech Disabled Golf Masters 2021. Po loňské pandemické přestávce a přetrvávajících omezeních byl tento turnaj prvním v letošním roce, na němž měli nejen čeští paragolfisté možnost uhrát body do světového žebříčku WR4GD. Na startovní listině se objevilo 56 hráčů z 8 zemí.

Golf Resort Black Bridge hostil turnaj světového poháru premiérově a velká část startovního pole se tak seznámila s hřištěm až v průběhu cvičného kola. Po jeho odehrání hráči velmi ocenili jeho skvělou kvalitu a všem bylo jasné, že o vítězi se bude rozhodovat na velmi rychlých a modelovaných greenech. Účast nejlepších paragolfistů světového žebříčku WR4GD byla zároveň příslibem napínavého soutěžního klání až do poslední jamky.

Po prvním kole se turnajového vedení ujal italský profesionál Tommaso Perrino s výsledkem 74 ran (+2), následovaný nizozemskou amatérkou Daphne van Houten (+4) a českým profesionálem Jiřím Jandou (+5). Kvality všech hráčů v obou soutěžních kolech byly důkladně prověřeny nejen nástrahami hřiště ale i silným větrem a dalšími rozmary proměnlivého počasí. I přes nepříznivou předpověď hrozících bouřek se podařilo celý turnaj odehrát bez přerušení hry.

Pro finálové kolo vítr ještě zesílil, vysychající greeny se zrychlily a navrtání jamek slibovalo nejedno překvapení. Vedoucí hráči však potvrdili své golfové kvality, ve vzájemném zápolení stlačili výsledky do ještě nižších čísel a uhájili pozice z prvního kola.
Celkovým vítězem Czech Disabled Golf Masters 2021 se stal Tommaso Perrino (+4, Itálie), stříbrnou pozici vybojovala amatérka Daphne van Houten (+6, Nizozemí) a k bronz naší velké radosti zůstává v České republice díky Jiřímu Jandovi (+8, ČR).
Ve svých kategoriích se rozhodně neztratili ani další čeští reprezentanti, v kategorii Gross Strokeplay 2 obsadil druhé místo Miroslav Lidinský následovaný třetím Zbyňkem Kotkem. V kategorii Stableford 5 se z prvního místa po zásluze radoval Vladimír Frinta, stříbro v této kategorii vybojoval Milan Turek.

Obrovským úspěchem a příslibem pro budoucnost českého paragolfu je výsledek teprve čtrnáctiletého Filipa Rataje, který famózním výkonem ve druhém kole atakoval medailové pozice a v konkurenci ostřílených borců skončil na skvělém čtvrtém místě v kategorii Stableford 4.

Velkým překvapením a obohacením letošního ročníku byla početná výprava slovenských paragolfistů, která svědčí o raketovém nárůstu popularity paragolfu na Slovensku, která jde ruku v ruce s nespornou kvalitou jeho reprezentačního týmu. V kategorii Gross Strokeplay 2 se z vítězství radoval slovenský reprezentant Jaroslav Šalaváry, který svým výsledkem v prvním kole (+6) směle konkuroval golfovým profesionálům z elitní kategorie. V kategorii Stableford 6 si vítězství odváží Miroslav Halmo následovaný reprezentačním kolegou Peterem Lenčéšem.

Pro účastníky turnaje i jejich doprovody proběhl v rámci turnaje workshop s představením nových trendů v oblasti protetických pomůcek, za jejichž prezentaci velmi děkujeme odborníkům z Protetiky Beroun, kteří zároveň poskytují skvělou a dlouholetou podporu naši paragolfové reprezentaci.

Velké Poděkování patří Národní sportovní agentuře za dotační podporu této významné sportovní akce a celému týmu Golf Resort Black Bridge za dokonalý servis, spolupráci a podporu během celé akce.

Fotodokumentaci celého průběhu turnaje zajistil Herbert Wirtz, jemuž děkujeme za úžasné zachycení skvělé atmosféry, která provázela všechny turnajové dny.