Czech Disabled Golf Masters 2022

Golf Resort Black Bridge

Golf Resort Black Bridge hostil ve dnech 21.-23. 6. 2022 nejvýznamnější akci paragolfistů letošní sezóny na domácí půdě - Czech Disabled Golf Masters 2022. Na startovní listinu jedenáctého ročníku prestižního turnaje paragolfistů, který je součástí světového poháru EDGA TOUR, se zaregistrovalo téměř sedm desítek hráčů z jedenácti zemí včetně devíti hráčů z vertikalizačního vozíku – paragolferu. Kromě vítězství v jednotlivých kategoriích bojovali hráči ve dvou soutěžních kolech i o body do světového žebříčku WR4GD (World Ranking For Golfers With Disability).

První kolo přineslo skvělé výsledky napříč kategoriemi a vyrovnané skóre hráčů na předních příčkách slibovalo pro finálové kolo velmi napínavý průběh až do poslední jamky. Dařilo se i domácím paragolfistům a do druhého kola z průběžné medailové pozice nastupovalo šest českých reprezentantů.

Absolutním vítězem jedenáctého ročníku Czech Disabled Golf Masters 2022 se stal reprezentant Turecka Mehmet Kazan. Cesta k jeho triumfu však nebyla vůbec snadná, jelikož se naplnil naznačený scénář a po odehrání 36 jamek se reprezentant Turecka dělil o vedoucí pozici s Daphne van Houten z Nizozemí. Oba odehráli naprosto identický výsledek (73 + 74) a o vítězství se tedy muselo rozhodnout až v rozehrávce na 18.jamce. I přes několik obtížných pozic se oba hráči dokázali opakovaně „zachránit“ a ruce nad hlavu na oslavu vítězství mohl Mehmet Kazan pozvednout až po pátém absolvování rozehrávky. Z bronzové pozice v této elitní kategorii se radoval Arthur Kostermans (Nizozemí).

Play-off jen o vlásek uniknul vítěz kategorie Gross Strokeplay 2, reprezentant Slovenska Jaroslav Šalaváry, který velmi vydařeným druhým kolem (76) stáhnul náskok největšího soupeře z Rakouska a zanechal jej za sebou o jedinou ránu. Stříbro si tedy domů odvezl Philipp Ritzinger, bronz v této kategorii vybojoval Tycho Kuiper z Nizozemí.

V kategorii Gross Strokeplay 3 triumfoval Marjan Gavez ze Slovinska.

Několikanásobný medailový úspěch slavili i čeští paragolfisté. Bronz v kategorii Gross Strokeplay 3 vybojoval Filip Rataj, v kategorii Stableford 4 se na druhé příčce umístil Pavel Truhlář následovaný třetím Františkem Bicanem. Stupně vítězů kategorie Stableford 5 kompletně obsadili domácí hráči v pořadí 1. Václav Mráz, 2. David Sellner, 3. Vladimír Frinta. O bronz v kategorii Stableford 6 se zasloužil Josef Svrček.

Velká gratulace patří nejen oceněným na příčkách nejvyšších, ale i všem ostatním, kteří se poprali s nástrahami náročného hřiště a svým nadšením a odhodláním vytvořili skvělou atmosféru, která turnajové dny provázela.

Děkujeme celému týmu Golf Resort Black Bridge za výbornou spolupráci, dokonalý servis a podporu během celé akce.

Za krásné fotky děkujeme skvělému Herbertu Wirtzovi, který se opět postaral o fotodokumentaci průběhu turnaje.
Kompletní fotogalerie zde: https://www.golffotografie.de/Golf/CZDGM-2022