Czech Disabled Golf Masters 2023

Golf Resort Black Bridge

Golf Resort Black Bridge hostil ve dnech 13.-15. 6. 2023 dvanáctý ročník Czech Disabled Golf Masters – turnaje světového poháru paragolfistů, jehož výsledky se započítávají do světového žebříčku WR4GD (World Ranking for Golfers with Disability). Své míčky do hry poslalo 61 hráčů z 12 zemí a nechyběl samozřejmě kompletní reprezentační tým ČR. Turnaj se odehrál v obvyklém formátu jedno cvičné a dvě soutěžní kola. Jako každoročně, i letos jsme byli svědky špičkových výkonů, turnaj provázelo ideální počasí, a tak se největším soupeřem hráčů stalo hřiště samotné, zejména jeho členité a velmi rychlé greeny.

Celkovým vítězem turnaje světového poháru Czech Disabled Golf Masters 2023 se po dvou vyrovnaných kolech (76, 78) stal Harry van der Valk z Nizozemí, o jedinou ránu za ním zaostal obhájce loňského triumfu Mehmet Kazan z Turecka, z bronzu se radoval nejmladší účastník turnaje, čtrnáctiletý Tycho Kuiper z Nizozemí.
V kategorii Strokeplay Nett rovněž rozhodovala jediná rána. Obrovské ovace za své vítězství sklidil velký srdcař a bojovník Jeroen Coumou z Nizozemí. Skvělé stříbro si z Prahy odváží Lukáš Šnobl, bronz se stejným bodovým ziskem vybojoval Richard Kluwen z Nizozemí.
V nejpočetněji obsazené kategorii Stableford 1 triumfoval Miroslav Halmo ze Slovenska, stříbro si na cestu domů do Mexika přibalí Alan Enrique Salas Rueda a bronz zůstává k naší velké radosti doma zásluhou Františka Bicana.
Vítězství v kategorii Stableford 2 patří Peteru Zaťkovi ze Slovenska, druhé místo uhájil Josef Svrček a další bronz pro české barvy přidal Jakub Starý.

Ve vedlejších kategoriích dělených dle typu postižení byli oceněni:

Nejlepší hráčka s postižením dolní končetiny: Caroline de Jong (Nizozemí)
Nejlepší hráčka v kategorii sedících: Anna Kmeťová
Nejlepší hráčka s ostatním postižením: Giulia Marabotti (Itálie)
 
Nejlepší hráč s postižením dolní končetiny: Harry van der Valk (Nizozemí)
Nejlepší hráč s postižením horní končetiny: Jaroslav Šalaváry (Slovensko)
Nejlepší hráč v kategorii sedících: Richard Kluwen (Nizozemí)
Nejlepší hráč s ostatním postižením: Mehmet Kazan (Turecko)
 
Děkujeme celému týmu Golf Resort Black Bridge za perfektní zázemí a dokonalý servis a podporu během příprav i v průběhu celého turnajového týdne.
Poděkování patří i všem účastníkům, kteří opět vytvořili fantastickou atmosféru, a v neposlední řadě i skvělému Herbertu Wirtzovi, který se postaral o fotodokumentaci průběhu turnaje.

Kompletní fotogalerie zde
https://www.golffotografie.de/Golf/CZDGM-2023