French Open 2012

Kdo by na začátku golfové sezóny 2012 připustil, že se sedm českých hendigolfových reprezentantů CZDGA popere ve svých kategoriích v prestižním evropském poháru Order of Merit EDGA o umístění do desátého místa, tak by byl asi nazván velkým snílkem. Škoda že to někdo nezkusil… Měl by totiž pravdu. Nejen to, ale vítězství v kategoriích B, C, D naprosto předčila veškerá očekávání a přepsala statistické tabulky evropského golfu hendikepovaných. Česká republika je historicky prvním státem Evropy, kdy se na stupně vítězů postavilo v jednom roce hned pět hráčů z jedné země. Vítězem Evropského poháru EDGA v kategorii B se stal díky umístění na posledním finálovém turnaji ve Francii Miroslav Lidinský z GK Hluboká nad Vltavou, který tak obhájil vítězství z let 2010 a 2011. Michal Sobota z GC Alfrédov si skvělými výsledky ze všech turnajů s předstihem zajistil vítězství v kategorii C. Vítězství v Order of Merit kategorie D obhájil z loňského roku s předstihem Michal Hošna z GC Český Krumlov. Tento výjimečný úspěch českého reprezentačního týmu doplnili Vlastimil Hebelka ze Sokrates Golf & Country Club, který po skvělém závěru sezóny obsadil celkově druhou pozici v kategorii D a Pavel Kamír z GC Mnich, který obsadil ve stejné třídě třetí místo. Kompletaci úspěchů této neuvěřitelné sezóny zpečetil František Hes z GC Mnich, který se dokázal v kategorii B proti těžké konkurenci více než 130 hráčů započítávaných do evropského poháru umístit na 16. místě a Jáchym Bém na parádním 6. místě kategorie D.

Potěšující skutečností je výrazný herní vzestup všech hráčů CZDGA, který dokazuje postup Michala Hošny, Vlastimila Hebelky a Pavla Kamíra do elitní stablefordové kategorie C. Pro nadcházející sezóny je to veliká výzva a zároveň mnohem silnější konkurence. Tímto by chtěl celý reprezentační tým CZDGA poděkovat všem trenérům, kteří se jednotlivým hráčům individuálně věnují a nemalou měrou tak přispívají k úspěchům českého golfu na mezinárodní scéně, zejména Petru Němcovi, Pavlu Hepnarovi, Aleši Nýdlovi, Jiřímu Zavázalovi jun. a Tomáši Daulovi.

Samotné finále Evropského poháru EDGA Order of Merit se hrálo na hřišti National, které bude v roce 2018 hostit Ryder Cup. Kategorie A a B na rány nastoupily na hřiště Albatros a B a C na Eagle. Počasí, které provázelo trénink v pátek 26. října, bylo zlou předzvěstí toho, co na hráče čekalo během sobotního ostrého turnajového kola. Na osobní zkušenosti s extrémním počasím, které si česká reprezentace přivezla z dánského Bornholmu, se mohlo ihned zapomenout. Kombinace technicky velmi náročného a dlouhého hřiště spolu s teplotou kolem 4 °C a silným větrem, který nejednou rozpohyboval míček na greenu, byla opravdu pro řadu hráčů neřešitelným rébusem. Nebylo překvapením, že favorité hrající s HCP do 3 přinesli výsledky blížící se 90 úderům. Každý dlouhý nebo vysoký úder byl během letu nemilosrdně odnesen tam, kam si mnozí nepředstavili dopad ani v nejdivočejších představách. Nejeden hráč propadl přesvědčení, že opravdu velmi silný vítr fouká v několika úrovních v několika různých směrech. Taková „větromorgána“. Do toho husté mrholení. Báječné…. A další bonus? Rough – tohle slovo bylo zakázáno ve flightech vyslovit. Hustý, mokrý, vysoký rough. Každý tam během hry několikrát skončil. Pak nastal opravdový zuřivý boj. „Vykopávání“ a záchrana jednociferného výsledku na jamce. Ale to všechno k tomuto magickému sportu patří. Snad proto je každá hra originál a nikdy nejsou stejné podmínky. Možná pro tu pestrost a rozmanitost tomuto „prokletí“ propadá stále více lidí. Hendikepovaných bez výjimky. I proto se snad nikdo nezlobil, když bylo právě kvůli počasí nedělní druhé kolo zrušeno. I tyto věci patří ke golfu. Pokora… Příroda je ten největší pán…

Buty Nike Damskie Wyprzedaż