Golfová akademie pro hendikepované – Rohanský ostrov 2015

Driving Range Rohanský ostrov

Tuto sportovně – propagační akci uskutečnila Česká golfová asociace hendikepovaných (CZDGA) v rámci projektu Golf bez bariér, do kterého se na počátku letošního roku zapojil i nový partnerský subjekt CZ Golf. Místem konání se stal Driving Range Rohanský ostrov v Praze v sobotu 16. 5. 2015, který je zároveň Tréninkovým centrem hendikepovaných golfistů.

Hlavním smyslem této akce byla prezentace sportovního odvětví – golfu jako ideální volnočasové aktivity pro zdravotně/tělesně hendikepované a jejich sociální okolí – rodiny a přátele. Možnost návštěvy měla i běžná veřejnost, zejména děti a mládež.

Za plánování a technickou přípravu zodpovídali členové CZDGA. Trénink a praktické ukázky zajistil kombinovaný tým reprezentantů ČR v golfu hendikepovaných, lektorů SNAG a cvičitelů-trenérů hendigolfu. Odborné konzultace z oblasti fyzioterapie, cvičení a zdravé výživy poskytoval v průběhu konání akademie tým specialistů Centralizovaného pracoviště hendikepovaných golfistů Norman´s Fitness. Celou akci přijel osobně podpořit Ondřej Lieser, člen PGAC a v současnosti jeden z nejúspěšnějších golfových profesionálů v ČR. Výše jmenovaný se aktivně zapojili do tréninku hendikepovaných účastníků a během svých vložených exhibic odpovídal na velké množství dotazů.

Záštitu nad akcí převzal ministr školství PhDr. Marcel Chládek, MBA.

Všichni účastníci měli možnost vyzkoušet své první golfové odpaly, patování do jamky, krátkou i dlouhou hru ze speciálních vertikalizačních vozíků pro paraplegiky Paragolferů a jízdu na elektrických vozících Mantys, které slouží k přesunu hráčů s amputacemi dolních končetin po hřišti. Nejmladší návštěvníci – děti, poznali golfovou hru díky startovacímu zábavnému projektu SNAG, který je určen také pro zájemce s těžkým stupněm tělesného postižení. 

Golfová akademie se nesla ve velmi přátelské a uvolněné atmosféře. Setkala se s velkým zájmem, který se projevil zejména účastí hendikepovaných zájemců, kteří v řadě případů dorazili se svými rodinnými příslušníky. Několik z nich dorazilo ze sousedních krajů a tento fakt jednoznačně ukazuje, že je hendigolf optimální volnočasovou aktivitou nejen pro tělesně/zdravotně postižené. 

Výsledek akce – představit golf jako plnohodnotné sportovní odvětví pro každého a jako opravdový sport „bez bariér“, byl jednoznačně splněn.

Nike