Hvězdou Czech Disabled Open 2019 se stal Slovák Jaroslav Šalaváry

Golf Resort Česká Lípa
Golf Resort Česká Lípa se ve dnech 7.-8. 9. 2019 stal již potřetí v řadě dějištěm Mezinárodního mistrovství České republiky v golfu hendikepovaných. Kromě titulů mezinárodního a národního mistra zde paragolfisté bojovali i o cenné body do světového žebříčku World Ranking for Golfers with Disability (WR4GD). Spolu s kompletní českou špičkou se na start postavili i paragolfisté z Finska, Nizozemí a Slovenska. Dvěma soutěžním kolům předcházel páteční trénink a PRO-AM turnaj, do kterého se, stejně jako do soutěžních kol víkendových, zapojili i rodinní příslušníci, přátelé a podporovatelé České golfové asociace hendikepovaných. Tradičně nechyběli ani členové Golf Clubu Česká Lípa a spolu s ostatními přispěli ke skvělé atmosféře, která na hřišti ve společných flightech zdravých a hendikepovaných panovala.

Po prvním dni se vedení v kategorii Czech International Strokeplay Champion ujal reprezentant Slovenska Jaroslav Šalaváry, následovaný domácími hráči Miroslavem Lidinským a obhájcem loňského titulu Zbyňkem Kotkem (oba z GC Hluboká nad Vltavou). Zbyňkovi se sice ve druhém kole dařilo o poznání lépe, nicméně Jaroslav zopakoval svůj fantastický výkon z kola prvního a vítězství si uniknout nenechal. Titul mezinárodního mistra České republiky tak poprvé v historii putuje na Slovensko, stříbro si odváží Zbyněk Kotek, bronzová příčka patří s odstupem jediné rány Miroslavu Lidinskému.

Titul národního mistra (kategorie Czech National Strokeplay Champion) obhájil Zbyněk Kotek, následovaný druhým Miroslavem Lidinským a třetím Stanislavem Jiráskem (GC Grosshof).
Jaroslav Šalaváry potvrdil svoji skvělou formu i vítězstvím v kategorii Open, v níž napřímo změřili síly golfisté zdraví i hendikepovaní.

Naše velké poděkování patří celému týmu Golf Resortu Česká Lípa, který stejně jako v uplynulých letech, vytvořil pro hráče skvělé zázemí a neúnavně se staral o zajištění hladkého průběhu celého turnaje.
Děkujeme též za podporu všem našim partnerům, kteří nám dlouhodobě pomáhají naplňovat program projektu Golf bez bariér, díky němu může paragolf, který jako jeden z mála sportů nabízí možnost společné hry zdravých i hendikepovaných, každoročně přinášet radost řadám nových hráčů. Rádi jsme některé z nich přivítali na jejich turnajové premiéře právě v České Lípě.
 Обувь