Klaus Mainberger vítězem Czech Disabled Open 2022

Golf Resort Česká Lípa

V Golf Resort Česká Lípa se ve dnech 26.-28. 8. 2022 odehrálo Mezinárodní mistrovství ČR v golfu hendikepovaných – Czech Disabled Open 2022. Kromě kompletního reprezentačního týmu ČR přicestovali do dějiště šampionátu bojovat o body do světového žebříčku WR4GD reprezentanti Slovenska, Německa, Holandska, Finska, Turecka a Slovinska. Na celkový počet 65 hráčů doplnili startovní pole partneři a přátelé CZDGA, kteří si jako obvykle velmi užili hru ve společných flightech s paragolfisty. Celou akcí se nesla příjemná atmosféra pohody, fandění a vzájemného hecování.

Program byl zahájen pátečním Pro/Am turnajem, který se odehrál ve formátu Texas Scramble. Z 12 flightů zahrála nejnižší počet ran po vyrovnání HCP čtveřice Pavel Ambrož, Pavel Truhlář, Václav Mráz a Radka Važanská.
Do soutěžních kol nastupovali jako největší „papíroví“ adepti na celkové vítězství německý profesionální hráč Klaus Mainberger a reprezentant Turecka a vítěz červnového Czech Disabled Golf Masters Mehmet Kazan z Turecka. Již v prvním kole oba své kvality potvrdili a do klubovny přinesli shodný výsledek 77 ran. I druhé kolo přineslo velmi vyrovnaný průběh a po odehrání 17 jamek měli oba hráči zapsaný stejný počet ran ve svých skórkartách. Rozhodovala tedy jamka poslední a na ní se štěstí přiklonilo na stranu německého reprezentanta, který s rozdílem jediné rány zvítězil a mohl se tak radovat z letošního titulu Mezinárodního mistra ČR v golfu hendikepovaných. Stříbrná pozice patří Mehmetu Kazanovi z Turecka, bronz zůstal v ČR zásluhou Lukáše Šnobla.

V kategorii Czech National Strokeplay Champion probíhal rovněž velmi vyrovnaný souboj a o vítězi se rozhodovalo v play-off, které ve svůj prospěch zvrátil Filip Rataj a vybojoval tak v 15 letech svůj první titul mistra ČR. Na druhém místě skončil Lukáš Šnobl, bronz si z České lípy odvezl Zbyněk Kotek.

Nejlepším hráčem hrajícím z paragolferu se stal Pavel Bambousek.

Nejen medailistům na příčkách nejvyšších, ale všem účastníkům patří gratulace a obdiv za bojovnost a skvělé výkony. Děkujeme celému týmu Golf Resort Česká Lípa za vytvoření úžasného zázemí a veškerou péči, kterou účastníkům Mezinárodnímu mistrovství ČR věnovali. V neposlední řadě děkujeme i všem našim partnerům, kteří český paragolf dlouhodobě podporují v rámci projektu Golf bez bariér.

O fotodokumentaci celého průběhu mistrovství se postaral skvělý Herbert Wirtz, kompletní fotogalerii naleznete zde:
https://www.golffotografie.de/Golf/Czech-Disabled-Open-2022