Medaile pro české paragolfisty na International Bavarian Championship of disabled golfers 2021

Golfpark München Aschheim

Po dlouhé pauze zapříčiněné pandemií měli naši paragolfisté opět příležitost pokusit se vybojovat body do světového žebříčku WR4GD na zahraničním turnaji. Dějištěm Mezinárodního mistrovství Bavorska v golfu hendikepovaných se ve dnech 30.7.-1.8.2021 stal Golfpark München Aschheim a reprezentace na něj odcestovala ve složení: Pavel Bambousek, Vladimír Frinta, Vlastimil Hebelka, František Hes, Stanislav Jirásek, Zbyněk Kotek, Václav Mráz, Milan Turek a Zbyněk Vavrečka. Jako obvykle se první den hráči seznámili s nejen krásným, ale i velmi náročným hřištěm během cvičného kola, které provázelo poctivé letní vedro. Na první soutěžní kolo se příjemně ochladilo a závěrečné nedělní kolo muselo být bohužel kvůli bouřce a vydatnému nočnímu dešti zrušeno. Naši paragolfisté ovšem dokázali využít sobotní kolo na maximum, ve startovním poli čítajícím 60 hráčů se rozhodně neztratili a vybojovali hned čtyři medailová umístění.

V kategorii strokeplay gross obsadil Zbyněk Kotek třetí místo a na první dělenou pozici ztratil pouhou jednu ránu. Z vítězství v kategorii strokeplay netto se radoval Stanislav Jirásek. V kategorii stableford vybojoval bronz Milan Turek, kterému na jeho zahraniční turnajové premiéře patří zároveň prvenství v kategorii vozíčkářů. Do první desítky se ve stablefordové kategorii probojoval i Václav Mráz (6. místo).

Všem hráčům děkujeme za skvělou reprezentaci a gratulujeme k nádherným výkonům.