Mehmet Kazan mezinárodním mistrem ČR

Golf Resort Česká Lípa

Ve dnech 25.-27. 8. 2023 proběhlo v Golf Resort Česká Lípa Mezinárodní mistrovství ČR v golfu hendikepovaných – Czech Disabled Open 2023. Šampionát, jehož výsledky se paragolfistům počítají do světového žebříčku WR4GD, se na tomto krásném hřišti konal již po sedmé v řadě a na start se kromě téměř kompletního reprezentačního týmu ČR postavili i hráči ze Slovenska, Německa, Rakouska, Nizozemí, Lotyšska, Itálie a Turecka. Nechyběli ani obhájci loňských titulů mezinárodního a národního mistra - Klaus Mainberger a Filip Rataj.

Samotnému dvoukolovému mistrovskému klání předcházelo cvičné kolo, v jehož rámci se odehrál i tradiční Pro-Am turnaj. Vzhledem k formátu Texas Scramble v něm hráči v jednotlivých flightech nastoupili nikoliv jako soupeři hrající proti sobě, ale jako tým usilující o nejlepší společný výsledek. Vítězně z něj tentokrát vyšla čtveřice ve složení: Jiří Růžička, Vladimír Škoda, Tomáš Skála a Petr Podlaha.

 Po pátečním slunečném a velmi teplém dni se hráči probudili do sobotního deštivého rána. Odložení startu turnaje o hodinu celé startovní pole uvítalo, o to více, že po zbytek dne již deštníky a nepromoky nebylo třeba vytahovat. V prvním soutěžním kole si nejlépe vedl Mehmet Kazan z Turecka (74 ran), o dvě rány více zahrál Jiří Janda (ČR) a na průběžném třetím místě figuroval Klaus Mainberger (Německo), který do své skorekarty zapsal 77 ran. Minimální rozdíly byly příslibem napínavého průběhu druhého soutěžního kola a očekávání se zcela naplnilo. Finálové kolo, které provázel déšť, probíhalo od počátku velmi vyrovnaně a o titulu rozhodnul famózní sedmimetrový putt, který Mehmet proměnil na greenu 18. jamky a s celkovým skóre 147 ran (74, 73) se tak stal Mezinárodním mistrem ČR 2023. O pouhou jedinou ránu za sebou zanechal stříbrného reprezentanta ČR Jiřího Jandu (76, 72), bronz vybojoval Klaus Mainberger z Německa (77, 78).

Titul národního mistra ČR si z České Lípy odvezl Jiří Janda, stříbrnou příčku z loňského roku obhájil Lukáš Šnobl a bronz vybojoval Filip Rataj.

V kategoriích dle typu postižení převzali vítězné trofeje:
Nejlepší hráč hrající z paragolferu: Pavel Bambousek
Nejlepší hráč s postižením horní končetiny: Roland Mayer (Rakousko)
Nejlepší hráč s postižením dolní končetiny: Jiří Janda
Nejlepší hráč s ostatním postižením: Mehmet Kazan (Turecko)
 
Velké poděkování patří celému týmu Golf Resort Česká Lípa, který opět připravil vynikající zázemí a zajistil hladký průběh celého turnaje, a všem ostatním bez jejichž podpory by Mezinárodního mistrovství ČR nebylo možné realizovat.

Tento turnaj byl podpořen z rozpočtu Libereckého kraje částkou 150.000,- Kč.
 
Úžasnou atmosféru turnaje zachytil Herbert Wirtz, fotogalerii lze shlédnout na odkaze:
https://www.golffotografie.de/Golf/Czech-Disabled-Open-2023