Premiéra juniorů CZDGA na Czech PGA Tour 2024

GR Austerlitz

V návaznosti na nedávno uzavřené memorandum rozvíjející dlouholetou spolupráci mezi PGA of Czech Republic a CZDGA formou zapojení výkonnostních juniorů se zdravotním hendikepem do Czech PGA Tour se trojice reprezentantů CZDGA zapojila do EMS Golf Trophy - Czech PGA Stroke Play Championship 2024, který se odehrál v GR Austerlitz 22.-23. 5. 2024.

Premiérová účast na Czech PGA Tour se našim juniorům vydařila fantasticky. Černých odpališť se rozhodně nezalekli a předvedli obdivuhodné výkony. Lukáš Šnobl si splnil svůj velký sen, když se mu právě na tomto turnaji podařilo prolomit single HCP. Filip Rataj se blýskl koly 80 + 84 a zlepšením HCP na 7,4. Richard Pavel se ve druhém kole dokonce dostal pod par hřiště (78 + 71)!!! Klobouk dolů a velká gratulace všem třem.

Možnost nakouknout do světa profesionálního golfu byla pro všechny zážitkem, na který se nezapomíná. Velmi si této možnosti vážíme a děkujeme PGA of Czech Republic za podporu projektu Golf bez bariér a skvělou příležitost, kterou našim mladým talentovaným juniorům nabídla. Účast na turnajích s profesionály je pro ně bezpochyby obrovskou zkušeností, inspirací a výzvou pro další zdokonalování svých golfových dovedností.