Timo Klischan vítězem Czech Disabled Open 2020

Golf Resort Česká Lípa

Golf resort Česká Lípa hostil ve dnech 28.-30. 8. 2020 jubilejní desátý ročník Mezinárodního mistrovství České republiky v golfu hendikepovaných (Czech Disabled Open 2020). Již po čtvrté v řadě bojovali paragolfisté o body do světového žebříčku paragolfistů WR4GD (World Ranking for Golfers with Disability) právě na zdejším nádherném hřišti a ani tentokrát se soutěžní klání neobešlo bez sice krátkého, zato vydatného osvěžení shora v samém závěru finálového kola.
Na startovní listině se již tradičně kromě českých a zahraničních paragolfistů objevili i hráči zdraví, včetně partnerů a podporovatelů CZDGA, kteří celý turnaj odehráli společně s hendikepovanými ve společných flightech a nemalou měrou přispěli k fantastické atmosféře, která nejen na hřišti během celého turnaje panovala.

Mistrovství bylo zahájeno v pátek Pro-Am turnajem, který se odehrál ve formátu Texas Scramble. Nejlépe se dařilo trojici Zbyněk Kotek, Martin Holý a Vladimír Stárek, ze stříbrné medaile se radoval Jaroslav Šalaváry (Slovensko) spolu s Václavem Mrázem a Pavlem Ciprusem, ceny za třetí místo převzali Jennifer Sräga (Německo), Jeroen Coumou (Nizozemí) a Vlastimil Hebelka.

O víkendu hráče čekala dvě soutěžní kola a boj o titul mezinárodního a národního mistra České republiky v golfu hendikepovaných. V premiérové účasti si ze skvěle připraveného hřiště titul Czech International Strokeplay Champion zaslouženě odvezl německý reprezentant Timo Klischan (74, 74). Stříbrnou pozici vybojovala jeho krajanka Jennifer Sräga (76, 78) a bronz obhájce loňského vítězství Jaroslav Šalaváry (78, 78) ze Slovenska.

Titul národního mistra obhájil Zbyněk Kotek (GK Hluboká nad Vltavou) těsně následovaný Miroslavem Lidinským (GK Hluboká nad Vltavou) a vycházející hvězdou českého týmu, teprve 18letým juniorem, Lukášem Šnoblem (Park Golf Club Hradec Králové). Nutno dodat, že nejen na příčkách nejvyšších byly k vidění skvělé výkony a gratulace a obdiv patří všem hráčům, kteří opět dokázali, že golf je sport, který lze hrát rovnocenně se zdravými bez ohledu na zdravotní hendikepy.

Upřímná slova díků patří Golf resortu Česká Lípa za vynikající servis a zázemí pro všechny zúčastněné a samozřejmě též všem našim partnerům a podporovatelům, kteří nám dlouhodobě pomáhají naplňovat myšlenky projektu Golfu bez bariér.

Pokračování fotogalerie zde:
https://czdga.cz/galerie/czech-disabled-open-2020-cast-2#main-content
https://czdga.cz/galerie/czech-disabled-open-2020-cast-3#main-content