Tři medaile na International Bavarian Championship of golfers with Disability

Golfclub Wörthsee

Poslední červencový víkend jsme opět drželi palce našim reprezentantům, kteří se v německém Golfclub Wörthsee účastnili Mezinárodního mistrovství Bavorska - International Bavarian Championship of golfers with Disability. Do boje o cenné kovy a body do světového žebříčku WR4GD se pustilo celkem 75 paragolfistů včetně 12 českých reprezentantů.

První soutěžní kolo muselo být v sobotu i přes veškeré úsilí organizátorů a hráčů z důvodu nepříznivého počasí s bouřkami předčasně ukončeno a dohrávalo se až v neděli ráno. I přesto se benjamínkovi české reprezentace Filipovi Ratajovi podařilo přinést fantastických 76 ran a zařadil se tak v průběžném pořadí mezi čtveřici vedoucích hráčů kategorie Strokeplay Gross. V druhém kole hrál Filip „na svých“ a stal se s obrovským náskokem vítězem kategorie Strokeplay Nett. V kategorii Strokeplay Gross pak obsadil úžasné páté místo – obrovská gratulace Filipe!!!

Úspěch slavily české barvy i v kategorii stableford, kde na příčku nejvyšší dosáhnul Vladimír Zelenka. Těsně pod stupni vítězů skončili na 4. místě Jan Procházka, na 5. místě Zbyněk Vavrečka a do první desítky se probojovali i Tomáš Prouza a Pavel Kamír.

Medailový zisk českého týmu dovršil stříbrem v kategorii sedících hráčů hrajících z paragolferu Milan Turek.

Všem hráčům gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci.

Odkaz na fotografie H. Wirtze:
https://www.golffotografie.de/Golf/IAM-2023