Úspěch českého paragolfu na EDGA International Bavarian Championships for Golfers with Disability

Golfclub Kitzingen

Další medailový zisk na turnaji světového poháru si připsali čeští paragolfisté o uplynulém víkendu. V Golfclub Kitzingen se ve dnech 29.-31. 7. 2022 odehrálo Mezinárodní Mistrovství Bavorska v golfu hendikepovaných, kterého se zúčastnilo sedm desítek hráčů z 12 zemí. Český paragolfový tým odcestoval do dějiště bojů o body do světového žebříčku WR4GD ve složení Pavel Bambousek, František Bican, Vlastimil Hebelka, Jakub Kovařík, Jan Procházka, Filip Rataj, David Sellner, Ivan Strakoš, Milan Turek a Vladimír Zelenka. Po úvodním soutěžním dni zářily na výsledkové listině kategorie HCP 18,5 – 45 hned tři české vlajky v první desítce, přičemž jméno Jan Procházka se objevilo na příčce nejvyšší. K naší velké radosti se čeští paragolfisté nenechali rozhodit tlakem úspěšného vstupu do turnaje, své skvělé výkony zopakovali i v kole druhém a vybojovali dvě medailová umístění.

Ze stříbra v kategorii HCP 18,5 – 45 se radoval Jan Procházka, na děleném třetím místě skončil při své zahraniční turnajové premiéře Vladimír Zelenka. Do první desítky se v konečném hodnocení této kategorie vešli ještě další dva čeští reprezentanti. O jednu příčku výše si oproti prvnímu dni polepšil David Sellner a skončil tak na vynikajícím pátém místě a velmi povedeným druhým kolem se na šesté místo probojoval František Bican.

Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci českého paragolfu.