Zlato v kategorii vozíčkářů na Austrian Open

Golfclub Stärk Ansfelden
Náročné kopcovité hřiště Golfclub Stärk Ansfelden se o víkendu 21.-22. 9. 2019 stalo dějištěm 13. ročníku International Austrian Open 2019 For Golfers With Disabilities, turnaje světového poháru započítávaného do žebříčku WR4GD. Do Rakouska odcestovala devítičlenná reprezentace ve složení: Pavel Bambousek, František Hes, Stanislav Jirásek, Pavel Kamír, Zbyněk Kotek, Jakub Kovařík, Tomáš Prouza, Lukáš Šnobl a Aleš Süsser. Páteční „zahřívací“ kolo proběhlo formou soutěže týmů jako „Come Together Disabled Tournament“ a nejúspěšnější čtveřici dopomohl k vítězství i Stanislav Jirásek. Zbyněk Kotek se blýskl ziskem Nearest to pin.
Víkend patřil kolům soutěžním a k naší velké radosti to „cinklo“ i pro české barvy. Pavel Bambousek odehrál na paragolferu dvě vyrovnaná kola, což mu vyneslo nejvyšší ocenění v kategorii Wheelchair net a další medaili do sbírky cenných kovů. Gratulujeme!
Vítězem kategorie strokeplay se s celkovým skóre -1 stal Timo Klischan z Německa před Mickem Horsley (Anglie) a Jennifer Sräga (Německo.) Z českých reprezentantů si v této kategorii vedl nejlépe Zbyněk Kotek, který si po nevydařeném prvním kole ve druhém výrazně polepšil a celkově obsadil dělené 15. místo.
Po krátkém odpočinku se hráči opět potkají příští víkend, kdy odehrajeme závěrečný turnaj letošní CZDGA Golf Tour 2019 v Panorama Golf Resort - Kácov.
 Nike Shox TLX 0018