Zlato a stříbro pro ČR na EDGA President Cup

Benamor Golf Tavira Portugalsko
V portugalském Algarve na hřišti Benamor (Tavira) se ve dnech 14.-16.12.2018 odehrál poslední turnaj EDGA Golf Tour 2018 pod názvem The EDGA President Cup, Roberto Caja edition 2018. Turnaj se hrál na počest prvního prezidenta EDGA a byl zároveň Mistrovstvím Evropy v kategorii Stableford. Českou republiku reprezentovali Michal Hošna, Pavel Kamír, Václav Mráz, Michal Sobota a Lukáš Šnobl. Na hendigolfisty čekalo skvěle připravené hřiště s malými greeny rychlosti 10+ a ve cvičném a prvním kole i slunečné počasí a teploty atakující 20°C. Po úvodním soutěžním kole figuroval na průběžné 3. pozici teprve 16-ti letý Lukáš Šnobl s minimální ztrátou na vedoucí dvojici francouzských reprezentantů. Finálové kolo, které provázel mírný déšť, však nejlépe zvládl Václav Mráz, z průběžného 6. místa se posunul na příčku nejvyšší a vybojoval pro české barvy zlatou medaili. Stal se tak držitelem trofeje Roberto Caja Cup na příští dva roky. Obdobně skvělý finiš předvedl i Michal Hošna a s nejtěsnějším rozdílem obsadil 2. místo. Do první desítky se podařilo probojovat ještě dalšímu z českých reprezentantů Michalovi Sobotovi (10.), Pavel Kamír skončil na třináctém a Lukáš Šnobl na čtrnáctém místě. Všem hráčům patří poděkování za skvělou reprezentaci českého hendigolfu.