Bronz pro český paragolf na European Nation's Cup for Golfers with Disability

Koksijde Golf ter Hille Belgie

V belgickém Koksijde Golf ter Hille se ve dnech 9.-11. 6. 2022 odehrálo Mistrovství Evropy týmů v golfu hendikepovaných a českým paragolfistům se podařilo připsat na své konto další medailový úspěch. Své zastoupení měli jak v kategorii strokeplay (European Team Championship for Golfers with Disability), tak v kategorii stableford (European Nation's Cup for Golfers with Disability). Program mistrovství zahrnoval jedno cvičné a tři soutěžní kola, která se postupně odehrála ve formátech foursome, greensome a singles.

Tým strokeplay nastoupil ve složení Jiří Janda, Stanislav Jirásek, Miroslav Lidinský, Filip Rataj a po prvním kole figuroval na průběžné 7. pozici. Druhý a třetí soutěžní den bohužel poznamenalo zranění Stanislava Jiráska, kterému značně bolestivý loket nedovolil plnohodnotně dokončit druhé kolo, posledních 9 jamek dohrával pouze jednou rukou a do kola finálového již nenastoupil. V konečném hodnocení tým obsadil 11. místo. Mistry Evropy se v této kategorii stal tým Irska, stříbro vybojovalo Švédsko a bronz Anglie.

V kategorii stableford Českou republiku reprezentovala čtveřice Václav Mráz, Tomáš Prouza, Pavel Truhlář a Pavel Wolf. Po prvním dni patřilo našim paragolfistům průběžné čtvrté místo, stejnou pozici hájili i po kole druhém a na tým Itálie na třetí příčce ztráceli 5 bodů. Skvělým výkonem v závěrečných singlech se jim podařilo ztrátu nejen dotáhnout, ale postupně navýšit bodový zisk ve svůj prospěch a vybojovat tak cenný bronz pro české barvy. Vítězství v této kategorii slavila domácí Belgie, ze stříbra se radoval tým Anglie.

Obrovskou zásluhu na úspěchu má, kromě hráčů samotných, hlavní trenér reprezentace Pavel Ambrož, díky jehož obětavé a intenzívní práci český tým neustále zvyšuje svoji herní výkonnost a daří se mu tak držet krok s počty i kvalitou stále narůstající zahraniční konkurencí.