Mezinárodní mistrovství ČR v golfu hendikepovaných 2017

Golf Resort Česká Lípa
V Golf Resortu Česká Lípa se 7. a 8. října odehrálo dvoukolové MMČR, které bylo zároveň finálovým turnajem Českého poháru CZDGA Golf  Tour 2017. Kromě českých paragolfistů se premiérově otevřela možnost účasti i zahraničním hráčům, kteří v kategorii International Strokeplay Champion bojovali o absolutního vítěze turnaje. Bohužel letošnímu ročníku nepřálo počasí. Vydatné srážky posunovaly hřiště každý den téměř na hranici nehratelnosti. Jen díky obrovskému úsilí celého technického týmu GR Česká Lípa se podařilo odehrát tréninkové i obě turnajová kola. Po první dnu se průběžného vedení ujal kapitán rakouské reprezentace Roland Mayer s výsledkem 85 ran. Dělené druhé místo sdíleli s výsledkem 89 ran Zbyněk Kotek a reprezentant Finska Johannes Siikonen. Čtvrtou příčku držel Rakušan Daniel Engel se ztrátou pěti ran na vedoucího. Dělené páté místo obsadili po prvním dnu Miroslav Lidinský a Angličan Mike Lincoln. Do „desítky“ se z českých hráčů po první dnu probojoval ještě Aleš Sűsser a Tomáš Prouza.
Větrné a deštivé počasí provázelo i nedělní finálové kolo. Nejlépe se s těmito extrémními podmínkami vypořádal Miroslav Lidinský, který zahrál 83 ran a celkově tak poskočil na konečné druhé místo se ztrátou pouhých třech ran na Rolanda Mayera, který udržel těsný náskok a stal „historicky“ prvním nositelem titulu International Strokeplay Champion. Třetí příčku udržel Johannes Siikonen. Čtvrtý skončil s minimální ztrátou Zbyněk Kotek. „Top 10“ vybojovali ještě Tomáš Prouza na osmém a Aleš Sűsser na devátém místě.
V národním hodnocení se stal Mistrem ČR 2017 Miroslav Lidinský. Vicemistrem Zbyněk Kotek a třetí pozici obsadil Tomáš Prouza.
Vítězem Českého poháru Strokeplay CZDGA Golf Tour 2017 se stal díky vyrovnaným výsledkům zaslouženě Zbyněk Kotek. Nejlepším paragolfistou hrajícím ze speciálního golfového vertikalizačního vozíku – Powergolferu byl v sezóně 2017 vyhlášen Pavel Bambousek. Především tento hráč zaslouží obrovský respekt, neboť i přes mimořádně špatné počasí a teplotu pod deset stupňů odehrál všech 54 jamek!!!
Děkujeme celému týmu České Lípy za maximální podporu a také kamarádům, rodinným příslušníkům, známým, podporovatelům a samozřejmě členům golfových klubů, kteří s námi společně nastupují v turnajích CZDGA Golf Tour 2017. Zkrátka všem, kteří s námi dokazují, že golf je opravdový sport bez bariér, kde mohou společně vyrovnaně hrát zdraví i hendikepovaní.