Slovak Disabled Open 2022

RED OAK Golf Club Nitra

Historicky první Mezinárodní mistrovství Slovenska v golfu hendikepovaných se odehrálo ve dnech 23.- 25. 5. 2022 v RED OAK Golf Club Nitra a český paragolfový tým samozřejmě nemohl u takto významné sportovní akce chybět. Úvodní den patřil Pro-Am turnaji, kterého se kromě reprezentantů v paragolfu zúčastnili i partneři turnaje a spolu s hendikepovanými obešli hřiště ve společných flightech. Pro-Am turnaj se odehrál ve formátu Texas Scramble s vyrovnáním HCP a od počátku jej provázela velmi přátelská a pohodová atmosféra podpořená slunečným letním počasím. Zlato zůstalo na domácí půdě zásluhou dvojice Filip Graňo a Peter Kviečinský, kteří zvítězili s fantastickým skóre 49 ran. Shodný výsledek a druhé místo vybojovala dvojice Jan Procházka a Vlastimil Hebelka, třetí příčku obsadili Václav Mráz a Milan Turek s 53 ranami.

Po vydařeném pondělním úvodu následovala dvě soutěžní kola, a kromě formátu hry se lehce změnily i podmínky. První kolo provázela oblačnost a poměrně silný proměnlivý vítr, druhý den jsme se dočkali i lehké přeháňky, ale samotný závěr turnaje vrcholil opět již se sluncem nad hlavami hráčů.

Vítězem 1. ročníku Mezinárodního mistrovství Slovenska v golfu hendikepovaných se v kategorii strokeplay HCP 0 - 18,4 stal junior Filip Rataj. Po velmi vyrovnaném a napínavém souboji za sebou o jedinou ránu zanechal dva největší a velmi zkušené soupeře… stříbro pro Českou republiku vybojoval Miroslav Lidinský, z bronzu se radoval slovenský reprezentant Jaroslav Šalaváry.

V kategorii stableford HCP 18,5 - 36 zazářil na prvním místě Václav Mráz, na druhém místě se umístil Vlastimil Hebelka, třetí příčka patří Michalu Sobotovi.

Cenné kovy v kategorii stableford HCP 36,1 – 54 zůstaly všechny na domácí půdě, zvítězil Adrián Ďurček, stříbrný pohár převzal z rukou viceprezidentky SKGA Hendikepovaných Peter Zaťko a bronzový úspěch si připsal Filip Graňo.

Ocenění se udělovala i ve vedlejších kategoriích. Nejlepším hráčem s postižením horní končetiny se stal Václav Mráz, nejlepším hráčem s postižením dolní končetiny Miroslav Lidinský, nejlepším hráčem z paragolferu Adrián Durček.

Všem medailistům gratulujeme, děkujeme všem, kteří se na organizaci této skvělé akce podíleli a již nyní se těšíme na druhý ročník.