Timo Klischan obhájil titul na Czech Disabled Open 2021

Golf Resort Česká Lípa

V Golf Resort Česká Lípa se ve dnech 27.-29. 8. 2021 odehrálo třídenní Mezinárodní Mistrovství ČR v golfu hendikepovaných. Na startovní listině turnaje světového žebříčku paragolfistů WR4GD se objevilo na šest desítek hráčů z České republiky, Slovenska, Nizozemí, Německa, Itálie a Norska. Jako obvykle si kromě paragolfistů ve společných flightech poměřili své golfové umění i rodinní příslušníci a přátelé z řad zdravých.

Páteční cvičné kolo jsme odehráli jako Pro-Am turnaj ve formátu Texas Scramble a hráčům připravilo zcela tradiční českolipskou výzvu v podobě vytrvalého deště. Nejméně ran ze hřiště po vyrovnání HCP přinesla česko-slovenská čtveřice ve složení: Pavel Ambrož, Miroslav Halmo, Jan Procházka a Adrián Ďurček.

Do sobotního kola vyrazili někteří hráči s ještě mírně navlhlými svršky, ale až na krátkou bouřku, která na hřišti zastihla několik posledních flightů, se den obešel bez významnějších srážek. Neděle pak již byla za odměnu i se sluncem.

Německý reprezentant Timo Klischan zahrál dvě fantastická soutěžní kola (76 + 74) a obhájil tak svůj loňský titul Mezinárodního mistra ČR. O stříbrnou pozici proběhl souboj napínavý až do poslední jamky. Se stejným skórem 79 totiž vstupovali do druhého kola Jennifer Sräga a Zbyněk Kotek a hráli po celé kolo velmi vyrovnaně. Z klání nakonec s náskokem jediné rány vyšla vítězně reprezentantka Německa. Kromě zisku bronzu v kategorii mezinárodní svým skvělým výkonem Zbyněk obhájil i titul Národního mistra ČR. Velkou konkurencí mu pro příští rok jistě bude teprve čtrnáctiletý Filip Rataj, který se mezi ostřílenými reprezentanty neztratil a vybojoval stříbro. Bronz putuje do rukou Stanislava Jiráska.
 
Nejlepším hráčem s postižením horní končetiny se stal Timo Klischan, v kategorii s postižením dolní končetiny nejvíce bodoval nizozemský hráč Hans van Elven, v kategorii ostatních postižení zazářila Jennifer Sräga. Mezi hráči z paragolferu se z vítězství radoval Pavel Bambousek.

Všem zúčastněným patří gratulace a velký obdiv, jak se dokázali vypořádat s náročnými podmínkami, které díky vydatné zálivce z minulých dní na hřišti panovaly. Děkujeme celému týmu Golf Resort Česká Lípa za jeho obrovské nasazení a péči, kterou Mezinárodnímu mistrovství ČR věnoval, cítili jsme se zde opět jako doma a přidali do sbírky nezapomenutelných zážitků z předchozích čtyř ročníků kupu dalších. V neposlední řadě děkujeme i všem našim partnerům, kteří český paragolf dlouhodobě podporují v rámci projektu Golf bez Bariér.

O fotodokumentaci se postaral skvělý Herbert Wirtz, jeho kompletní fotogalerii z celého třídenního programu naleznete zde:
https://www.golffotografie.de/Golf/Czech-Disabled-Open-2021