Zlato, stříbro i bronz na International Bavarian Championship of Golfers with Disability 2024

Golfclub Wörthsee

Poslední červencový víkend patřil Mezinárodnímu Mistrovství Bavorska v golfu hendikepovaných (26.-28. 7. 2024), které se řadí k velmi oblíbeným turnajům turnajového kalendáře EDGA. Do Německa tentokrát odcestoval tým ve složení: František Bican, Vlastimil Hebelka, Stanislav Jirásek, Václav Mráz, Filip Rataj, David Sellner, Milan Turek, Zbyněk Vavrečka a Vladimír Zelenka. Dějištěm mistrovství se podruhé v řadě stal Golfclub Wörthsee a pro většinu týmu tedy nebylo úvodní cvičné kolo prvním seznámením s hřištěm, ale návratem na známá místa, kde se jim v loňském ročníku tohoto oblíbeného turnaje dařilo.

A dařilo se i v letos! Čeští paragolfisté v Bavorsku opět zazářili a vybojovali kompletní sadu medailí.

V kategorii Strokeplay Gross Men (EDGA) za sebou Filip Rataj zanechal téměř všechny velmi zkušené hráče a dvěma vyrovnanými koly vybojoval skvělé druhé místo. Jeho parádní výkon mu zároveň vynesl i příčku nejvyšší v netto hodnocení smíšené kategorie hráčů s HCP do 18,4.

Zásluhou Františka Bicana nechyběly české barvy na stupních vítězů ani v kategorii Stableford muži (HCP >18,4). Průběžné osmé místo po prvním kole dokázal výborně odehraným kolem finálovým vylepšit až na bronzovou pozici.

V kategorii sedících hráčů hrajících z paragolferu se nejlépe dařilo Milanu Turkovi, který se umístil na prvním místě jak v netto, tak brutto hodnocení této kategorie.

Velká gratulace všem a děkujeme za skvělou reprezentaci.